Receta Gatimi

25 vjet nga uebfaqja e parė


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27

  Bug 25 vjet nga uebfaqja e parė  Faqja e parė e internetit filloi mė 20 dhjetor 1990 dhe u krijua nga Tim Berners-Lee, njė shkencėtar nė strukturėn kėrkimore CERN nė Zvicėr.

  Projekti ishte menduar fillimisht si njė iniciativė pėr t’ua mundėsuar shkencėtarėve tė komunikojnė mė lehtė, por World Wide Web (ose e shkurtuar nė "www") ėshtė rritur nga atėherė pėr tu shndėrruar nė diēka qė mė shumė se tre miliardė njerėz e pėrdorin si vegėl pėr ēdo gjė nė jetėn e tyre.

  Pothuajse ēdo gjė qė bėjmė pėr ēdo ditė nė jetėn tonė ndikohet nga interneti, duke pėrfshirė ndėrveprimin tonė shoqėror, puna, gjendja jonė bankare, lojrat, dhe shumė mė shumė se kaq.

 2. #2
  Abdullah Autorė Maska e abdullah92
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Pc
  Postime
  1,517
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  eshte bere interneti semundje e pasherueshme

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Toka e parė nga lart si kurrė mė parė
  Nga vaaldr1n nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 11-05-2012, 09:32 PM
 2. Gjendet furgoni i vjedhur 35 vjet mė parė
  Nga aurel nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 08-11-2009, 06:50 PM
 3. Vipat miliona vjet mė parė. Shikoni si mund tė ishin ato
  Nga ReniX nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 10-04-2009, 11:05 AM
 4. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 07-04-2009, 10:55 AM

Etiketat pėr kėtė Temė