Apple ka zbuluar se njė ekip prej 800 njerėzve janė duke punuar nė kamerėn e iPhone.


Kompania mė e madhe nė botėn e teknologjisė i ka dhėnė ekipit tė Charlie Rose qasje tė rrallė nė laboratorin e saj tė fshehtė ku Apple projekton kamerėn e saj, si edhe mundėsinė e bashkėbisedimit me ekipin e saj ekzekutiv.

U zbulua se Apple kishte njė ekip prej 800 njerėzve qė punojnė vetėm nė kamerėn iPhone. Kjo ndoshta shpjegon pse iPhone ėshtė e pakonkurrencė nė kamerėn e saj, dhe pse iPhone 6S mbetet pajisja mė e besueshme sa i pėrket performancės sė njė telefoni tė menēur mobil.

Mė tej ėshtė thėnė se kamera e iPhone ka mė shumė se 200 komponente pėr ēdo modul.