Me sa duket, Google ėshtė duke e testuar njė mėnyrė tė re pėr t’i bėrė fjalėkalimet e parėndėsishme.


Njė pėrdorues i Reddit ėshtė ftuar pėr tė provuar njė funksion tė ri i cili bėn qasjen nė njė llogari tė Google shumė mė tė lehtė, pasiqė pėrdoruesit nuk i kėrkohet tė shqetėsohet mė shtypjen e njė fjalėkalimi.

E tėra qė pėrdoruesi duhet tė bėjė ėshtė qė ta ketė njė telefon tė menēur Android afėr vetes, dhe kjo mjafton qė ai tė qaset nė llogarinė e tij, pa pasur nevojė pėr njė fjalėkalim. (Telegrafi)