Kjo ngjyrė nuk ėshtė ngjyra mė e preferuar e konsumatorėve tė cilėt mė shumė preferojnė ngjyrėn e zezė, argjendi ose gri.

Para disa javė kemi pasur mundėsinė qė tė shohim modelin Audi A4 me ngjyrė tė gjelbėr Goodwood, ndėrsa tani para nesh nė dispozicion ėshtė Audi RS7 me ngjyrė tė gjelbėr mė tė veēantė Verdant.

Ky RS7 luksoz me rrotat dhe enterierin “Audi Exclusive” duket i shkėlqyer. Kjo ngjyrė ėshtė disi e ngjashme me ngjyrėn e gjelbėr tė cilėn e pėrdorė Bentley.

Nė eksterier gjenden detajet tipike tė RS7, tė tilla si spoileri “agresiv”, disa elemente prej kromi, emblema e kompanisė dhe hapėsirat pėr ajėr, transmeton koha.net. Ndėrsa interieri ėshtė prej lėkure me ngjyrė tė kafenjtė dhe lėkure Nappa me ngjyrė tė zezė. Po ashtu edhe timoni dhe marshi janė trajtuar me material prej lėkure, nė mėnyrė qė tė kombinohen me instrument-tabelėn dhe konsolėn tė bėrė nga fibra tė karbonit.

Audi RS7 Verdant Green, tė cilin po e shihni nė foto, ėshtė veturė unike nė Amerikė, e vetme me karakteristika tė lartpėrmendura.

Sikur modele tė tjera normale, edhe ky RS7 posedon motorin 4.0-litėr TFSI V8 me kapacitet prej 560 kuajfuqi, gjė qė ėshtė e mjaftueshme qė shpejtėsinė nga 0 deri nė 100 kilometra ta arrijė pėr vetėm 3,9 sekonda dhe atė maksimale e ka tė kufizuar deri nė 250 km/h.

© KOHA


Fotot mund t'i shikoni ketu