IPKO me afro 200Mbps me internetin WiFi


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile IPKO me afro 200Mbps me internetin WiFi

  Receta Gatimi

  Kosova mund tė krenohet me shkallėn e lartė tė depėrtimit dhe pėrdorimit tė internetit. Por tani me sa duket, edhe shpejtėsia e internetit qė e arrijmė ėshtė larg mė e mirė sesa ajo e rajonit.

  Sė fundmi kanė qenė inxhinierėt e IPKO-sė dhe zėdhėnėsi i kompanisė, Alban Kastrati ata qė e kanė bėrė publike shpejtėsinė e re rekorde qė e ka arritur IPKO me internetin WiFi.

  Nė matjen e bėrė pėrmes Speedtest, zyrtarėt e IPKO-sė e kanė ndarė njė postim ku shihet se shpejtėsia e internetit tė kompanisė sė tyre ka arritur pothuajse nė 200Mbps.

  Mė saktėsisht, nė postimin e bėrė shihet se shpejtėsia e internetit qė e ka arritur IPKO ka shkuar mbi 190.9Mbps pėr doėnload, dhe mbi 182.8Mbps nė upload, me ping rate nė vetėm 1.

  Me kėtė shpejtėsi tė jashtėzakonshme tė internetit, shkalla e produktivitetit tonė nė punė ėshtė e padiskutueshme, dhe pėrvoja qė ne e marrim nga shėrbimi i internetit nė Kosovė ėshtė shumė mė e mirė sesa ajo qė e kanė dhjetėra shtete mė tė zhvilluara se vendi ynė.


 2. #2
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  urime IPKO

  ta gezoj kush nga users do e kene kete mundesi

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-10-2012, 12:15 AM
 2. Top-Link me IPKO
  Nga maxhuni nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 30-06-2011, 01:57 PM
 3. IPKO mė i liri pėr roaming
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 03:04 PM
 4. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-09-2009, 11:37 AM

Etiketat pėr kėtė Temė