Receta Gatimi

IPKO me afro 200Mbps me internetin WiFi


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27

  Smile IPKO me afro 200Mbps me internetin WiFi

  Kosova mund tė krenohet me shkallėn e lartė tė depėrtimit dhe pėrdorimit tė internetit. Por tani me sa duket, edhe shpejtėsia e internetit qė e arrijmė ėshtė larg mė e mirė sesa ajo e rajonit.

  Sė fundmi kanė qenė inxhinierėt e IPKO-sė dhe zėdhėnėsi i kompanisė, Alban Kastrati ata qė e kanė bėrė publike shpejtėsinė e re rekorde qė e ka arritur IPKO me internetin WiFi.

  Nė matjen e bėrė pėrmes Speedtest, zyrtarėt e IPKO-sė e kanė ndarė njė postim ku shihet se shpejtėsia e internetit tė kompanisė sė tyre ka arritur pothuajse nė 200Mbps.

  Mė saktėsisht, nė postimin e bėrė shihet se shpejtėsia e internetit qė e ka arritur IPKO ka shkuar mbi 190.9Mbps pėr doėnload, dhe mbi 182.8Mbps nė upload, me ping rate nė vetėm 1.

  Me kėtė shpejtėsi tė jashtėzakonshme tė internetit, shkalla e produktivitetit tonė nė punė ėshtė e padiskutueshme, dhe pėrvoja qė ne e marrim nga shėrbimi i internetit nė Kosovė ėshtė shumė mė e mirė sesa ajo qė e kanė dhjetėra shtete mė tė zhvilluara se vendi ynė.


 2. #2
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  urime IPKO

  ta gezoj kush nga users do e kene kete mundesi

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-10-2012, 11:15 PM
 2. Top-Link me IPKO
  Nga maxhuni nė forum Shkenca dhe Jeta
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 30-06-2011, 12:57 PM
 3. IPKO mė i liri pėr roaming
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 02:04 PM
 4. Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 24-09-2009, 10:37 AM

Etiketat pėr kėtė Temė