Receta Gatimi

Libri mjekėsor me foto tė tmerrshme


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25

  Cool Libri mjekėsor me foto tė tmerrshme  Njė libėr mjekėsor qė mbahej i fshehur nė “Wellcome Library” tė Londrės tregon pamje tė tmerrshme tė operacioneve kirurgjikale nė shekullin e XVII, XVIII dhe XIX.

  Me narracion tė historianit Richard Barnett, ai ka vizatime tė doktorėve qė realizojnė operacion nė sy pėr rregullimin e strabizmit apo procesin e heqjes sė gjoksit.

  Mė e frikshmja ėshtė se tė gjitha kėto operacione, deri para vitit 1846 bėheshin pa anestezi. Pra, kirurgėt i ēanin pacientėt dhe lidhnin sė bashku arteriet pa asnjė lloj mpirjeje.

  Shumica e pacientėve vdisnin nga shoku pas operacionit, infeksionet ose humbja e madhe e gjakut. Nė disa spitale tė Londrės, pėrqindja e vdekjeve ishte deri nė 80%.

  / Top Channel 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  34
  Mua me duken te lezetshme hahaha!

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  per ART, noten 10 do i jipja dhe une!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Portal Mjekesor
  Nga Direktori nė forum Marketing dhe Reklama
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 14-06-2013, 07:35 PM
 2. Forum Mjekesor
  Nga Direktori nė forum Webmaster Area
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 08-05-2013, 11:48 AM
 3. Frika e tmerrshme nga miu!?
  Nga Erinaa nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 15-10-2011, 12:14 PM
 4. Vip-at ne gjendje te tmerrshme.
  Nga labja nė forum Galeria Fotografike
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 05-05-2011, 08:35 PM
 5. B45 nė Angli pėr test mjekėsor
  Nga vaaldr1n nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 01:56 PM

Etiketat pėr kėtė Temė