Disa prej nesh janė tė kėnaqur tė kenė vetėm njė mace nė shtėpi, por njė 67-vjeēareje nuk i mjafton vetėm njė.

Lynea Lattanzio, e cila jeton nė njė shtėpi me 5 dhoma gjumi, jeton vetėm me plot njė mijė mace. Ajo ka njė shtėpi private dhe i lė ato tė ecin e tė luajnė tė lira nė shtėpinė prej 390 metėr katrorė.

Ajo nisi tė kujdeset pėr macet qė mė 1992, dhe nė fund tė atij viti pati 96 mace. Mė 1993 ajo u bė njė ndihmėse veterinere pėr tė mbajtur sa mė tė ulėt koston e mjekimit tė kafshėve ndėrkohė qė numri i maceve vazhdonte tė rritej.

“Nuk besoj se ka njeri qė ka jetuar pėr 24 vjet me 28 mijė mace”, ka thėnė Lynea.

/ Top Channel