Nė vitin 2009, industria amerikane e makinave ishte nė prag tė rrėnimit. Gjatė recesionit, mė i madhi qė nga periudha e Depresionit ekonomik, amerikanėt e ndalėn blerjen e makinave. Por, ndihma financiare e qeverisė i shpėtoi disa kompani nga falimentimi, dhe tani pas 7 vjetėsh, kjo industri e ripėrtėritė pasqyrohet edhe nė Panairin Ndėrkombėtar tė Amerikės sė Veriut nė Detroit.

Lajmi mė i rėndėsishėm nga panairi i sivjetshėm nė Detroit nuk janė vetė makinat, por ato qė kompanitė kanė nė plan tė instalojnė nė to. Eksperti i automobilėve Michael Caudill:

“Ēdo kompani ka sjellė nė panair njė pjesė teknologjike tė integruar nė makina. Qė nga teknologjia e vetngarjes deri tek printimi 3-D i pjesėve tė brendėshme tė makinės.”

Bill Ford Jr. ėshtė shefi ekzekutiv i kompanisė Ford.

“Gjyshi im ndryshoi mėnyrėn e transportit nė botė me Modelin T. Sot, nė njė epokė tjetėr kemi tė njėjtin shans me sfida shumė mė tė ndryshme para nesh.”

Teknologjia dhe adaptimi ishin tematiket me tė cilat u prezantua kompania Ford nė panair. Mark Field ėshtė president dhe shef ekzekutiv i kompanisė Ford.

“Adaptimi i zgjuar i Fordit ėshtė plani ynė pėr tė udhėhequr nė fushėn e lidhjeve, lėvizshmėrisė, pavarėsisė, eksperiencės sė konsumatorėve dhe tė dhėnat analitike.”

Ford po teston makinat e pavarura nė kushte tė ndryshme atmosferike me shpresat pėr makina pa shoferė aty nga viti 2020. Po ashtu, po hap dyqane nė mbarė botėn ku blerėsit mund tė njihen me teknologjitė e reja qė ofron, pėrfshi njė aplikacion dhe program shpėrblimesh pėr konsumatorėt besnikė.

Pėrpjekjet e Fordit pėr mbajtur konsumatorėt tė interesuar vjen nė njė kohė kur shitjet nė Amerikė arritėn pikėn mė tė lartė nė 10 vjet. Eksperti Michael Caudill shpjegon.

“Situata ėshtė mirė. Vitin e kaluar ėshtė rritur 11 pėrqind shitja e fuoristradave kompakte duke tejkaluar veturat. Konsumatorėt duan makina me ēmime tė pėrballueshme.”

Pėr tė plotėsuar kėrkesat nė rritje, ėshtė shtuar prodhimi nė kėtė hemisferė, spjegon Kevin Kerrigan me Korporatėn e Miēiganit pėr Zhvillimin Ekonomik.

“Amerika e Veriut prodhoi 17.5 milion makina gjatė 2015 dhe planet pėr 2016 janė pėr 18 milion.”

Pjesa mė e madhe e makinave nė panair do tė jenė nė treg, pėrfshi makina mė tė mėdha por qė harxhojnė mė pak, thotė eksperti Caudill.

“Ėshtė maksimalizimi i kilometrave pėr 10 litra benzinė. Industria e automobilėve po punon pėr rendimentin se sa kilometra mund tė bėhen me njė serbator.”

Sot, ēmimi i benzinės ka rėnė me afro 60 centė litri nė shumė shtete amerikane. Por makinat qė harxhojnė pak dhe ato elektrike dominojnė nė panaire sepse sipas zotit Caudill, prodhuesit e makinave nuk kanė shumė alternativa.

“Prodhuesit e makinave duhet qė deri me 2025 tė plotėsojnė kushtet e vėnė nga qeveria pėr rendiment mė tė lartė tė benzinės.”

Panairi i Amerikės sė Veriut pėr makinat mbyllet mė 24 janar. Presidenti amerikan ka nė plan ta vizitojė atė mė 20 janar.


VOA