Ferrari ėshtė duke punuar nė super veturėn e tij California T V8 pėr ta sjellė atė nė treg nė njė edicion special.

Kjo veturė do tė prezantohet nė panairin e veturave nė Gjenevė, i cili mbahet nė mars, transmeton koha.net.
Vetura vjen me njė dizajn pak mė ndryshe, me mbrojtėsin e pėrparmė dhe tė prapmė me ngjyrė ‘Grigio Ferro Met’, ndėrsa edhe nga brenda me njė interier special.
Por mė e rėndėsishmja ėshtė te “trajtimi special”, qė do tė thotė se vetura do tė ofrojė njė numėr karakteristikash tė reja, qė pėrfshijnė ndėrruesin e shpejtėsive dhe njė numėr gjėrash tjera tė veēanta, qė e bėjnė kėtė veturė shumė speciale dhe agresive njėkohėsisht.
Kėto karakteristika tė reja e bėjnė veturėn shumė mė tė ashpėr e sportive, por edhe shumė tė rehatshme nė vozitje.

“Trajtimi special” pėrfshin edhe mėnyrėn speciale tė shkarkimit tė gazrave, me gypa e gjeometri tė re, qė bėjnė njė zhurmė shumė agresive.