Njė artiste kanadeze shpenzon 15 orė nga dita e saj pėr tė lyer trupin si superheronjtė dhe tė kėqinjtė e novelave grafike apo filmave vizatimorė.

Kay Pike ka rreth 12 mijė ndjekės nė Instagram, tė cilėt shohin se si ajo transformohet nė Njeriun Merimangė, Njeriun e Hekurt, Batmanin etj.

28-vjeēarja nga Kalgari ka nisur tė bėjė artin e saj tė ēuditshėm vetėm dhjetorin e kaluar.

“Frymėzohem kur shoh dizenjo tė bukura kostumesh nėpėr novela grafike apo filma tė animuar japonezė. Disa vizatime mė marrin 3 orė, disa tė tjera gjithė ditėn. Varet nga mua”, shpjegon Kay.

/ Top Channel