Nė festimin e 100-vjetorit tė prodhimit tė veturės sė parė, BMW e ka prezantuar konceptin pėr modelin e ri tė quajtur ‘Vision Vehicle’.

Pėr dallim nga konceptet tjera, qė janė shumė futuristike dhe tė pamundshme, ky version nuk dallon shumė nga veturat qė sot lėvizin nėpėr rrugė, porse ka disa finesa shumė delikate.

Rrotat e kėsaj veture janė tė mbėshtjella dhe nuk shihen teksa ryejnė lėvizjet e nevojshme.

Nė pjesėn e brendshme, forma rrethore e timonit ėshtė zėvendėsuar me njė drejtues me dy doreza.

Nė videon e publikuar, shihet se si vetura vozitet vet, ndėrsa asistohet nga shoferi, i cili merr njoftime tė ndryshme nga xhami qė ka pėrpara.