Njė ide krejt origjinale, e programuar nga shqiptarėt, niset drejt pushtimit tė tregut global. Aplikacioni thirret “Hello – Talk to Strangers” dhe mundėson njoftimin e njerėzve tė rinj pėrmes bisedės telefonike nė mėnyre krejt anonime.

Si njė produkt i ri nė tregun teknologjik, ky aplikacion ka pėr qėllim qė ta bėj botėn edhe mė tė lidhur, tė ofrojė mundėsi tė komunikimit me njerėz nga mbarė bota.

Aplikacioni ėshtė lansuar fillimisht pėr Android dhe pas shkarkimit pa pagesė ju nuk keni nevojė tė regjistroheni apo tė jepni ndonjė informatė shtesė, por krejt ēka ju duhet ėshtė tė bėni thirrjen e menjėhershme dhe tė filloni pėr dy minuta tė flisni me njė person tjetėr.

Shkarkoje dhe provoje nė linkun pėr Android: https://play.google.com/store/apps/d...helloapp.hello