Laptopi me fiket,c'fare mund ta shkaktoj kete fikje!?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  i/e rregjistruar Maska e lulzimi
  Anėtarėsimi
  Mar 2016
  Postime
  2
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Laptopi me fiket,c'fare mund ta shkaktoj kete fikje!?

  Receta Gatimi

  Pershendetje!
  Kam nje problem ne laptopin tim, me fiket vazhdimisht. Mbasi rri per nje fare kohe ndezur fiket. Duke menduar se mund ta kishte bateria bera dhe nje prove, duke e hequr baterine fare nga laptopi, dhe duke e mbajtur laptopin ndezur vetem me ane te fishes se karikimit, por perseri me ndodhi e njejta gje, nuk po e kuptoj cili mund te jete problemi.\
  Parametrat: lloji i laptopit: TOSHIBA. Procesor AMD, Duel core Procesor 1.90 GHz. RAM- 2 GB, hard disk- 250 GB dhe windows-in qe kam momentalisht eshte windows 7 home premium

 2. #2
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Pershendetje dhe mir se erdhe ne lirenti.com,mire do te ishte te beje nje prezantim te thjesht ne forum,nga je,si quhesh etj... etj..., ti hedhesh nje sy forumit sepse ne nenfrorumet perkatese mund te gjesh probleme te tilla,persa i perket laptopit ka shume shkaqe qe e shkaktojn fikjen e laptopit:-

  Pak me shume info:-
  Te nxehet laptopi,ne qoftese po ,duhet patjeter nje pastrim i brendshme,tani te ka filluar ky problem ? cfare programi ke instaluar se fundmi ? pasi dhe ai mund te jete shkaku.................

 3. #3
  i/e rregjistruar Maska e lulzimi
  Anėtarėsimi
  Mar 2016
  Postime
  2
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Faleminderit Kliton
  Ne fakt e shikoj qe nxehet dhe krijon nje zhurme pak sa te madhe nga ajo normalja, dhe ne ate moment fiket. Un i kam ber dhe formatim per ta provuar por perseri e njejta gje, e kam formatuar edhe me windows 10, perseri me ndodhi, d.m.th nuk kisha instaluar asnje program akoma, dhe me eshte fikur perseri.

 4. #4
  Super Moderatorė Super Mod Maska e Kliton
  Anėtarėsimi
  Sep 2008
  Vendndodhja
  Albania/D
  Postime
  6,215
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  4
  Reputacioni
  26
  Mendoj se ka novej per nje pastrim te thele,mire do te ishte nje servis i specializuar,per mos ta bare vete

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Tradhetia mund te shkaktoj infarkt
  Nga erinda nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 22-07-2012, 09:44 PM
 2. Kompjuteri Fiket pas nje fare kohe - Ja si ta zgjidhni Problemin
  Nga ReniX nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-07-2012, 04:05 PM
 3. Laptopi fiket vete- A mundet dikush te me ndihmoj?
  Nga Real Madrit nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 08-07-2012, 10:10 AM
 4. Mund te shkaktoj veret dem ne kopiuterin tim nga lojrat???
  Nga paolo maldini nė forum Pyetni Ekspertėt e Informatikės
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 19-01-2010, 07:58 PM
 5. Firefox mund tė shkaktoj nxehjen e procesorit
  Nga aurel nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 26-11-2009, 08:47 PM