Moda tashmė i pėrket rrugės. Pėr kėtė sezon ēdokush mund ta bėjė modėn duke personalizuar stilin e tij, ndėrthurur me thjeshtėsinė.

Pasarela ėshtė kudo. Pranvera ėshtė stina e ngjyrave dhe prerjeve me stil. Hiqni nga garderoba juaj klasiken dhe takat. Ēdo gjė “casual” mban emrin pranverė.

“Sa mė sport kėtė vit jeni aq mė mirė, pra majfton tė ndėrthurim njė palė sandale elegante me njė kostum sporitv ose njė bluzė tė gjatė nė formėn e njė fustani do tė thoja qė jeni shumė nė modė. Ose nė rastin qė kemi njė palė pantallona xhinse tė stilit mekanik qė janė pak a shumė trecerekshe dhe t’i vendosim njė bluze e cila duhet tė jetė me patjetėr me njė logo interesante tė stampuar ose tė qėndisur, po prap unė them qė jeni nė modė”, thotė Anila Konomi, stiliste.

Stilistėt pėr kėtė sezon kanė menduar pėr masat. Cohat janė tė thjeshta dhe aspak tė kushtueshme. Fustane pambuku, kėmisha fustane, bluza tė stampuara dhe atlete shumgjyrėshe ju bėjnė tė jeni me stil.

“Ngjyrat qė janė nė modė kėtė vit janė portokalli, rozė, bojqielli, pak a shumė tė ėmblat, ndėrsa prerjet janė tė stilit viktorian”, vijon Konomi.

Kėpucėt janė kryesisht sandalet, sandalet e hapura, tė lartat, ato me platformė dhe ato janė kryesisht tė bardhadhe rozė”, thotė Nerida Cakoni, shitėse.

Sa i pėrket ngjyrave sezoni ju lejon tė jeni kreativė. Pėrqafoni thjeshtėsinė, ēantat e shpinės dhe kėpucėt e rehatshme. Tė tjerat lerjani stinės.

/ Top Channel