Modeli i ri i laptopit tė HP-sė quhet Spectre 13 (apo vetėm HP Spectre), dhe cilėsohet si laptopi mė i hollė nė botė pėr momentin, sepse i njėjti vjen me vetėm 10.4 milimetra, shkruan The Verge.

HP Spectre ėshtė mė i hollė edhe se Apple MacBook (me 13.2 mm) dhe Dell XPS 13 (me 15.2 mm).

Spectre 13 vlerėsohet si pėrpjekje e HP’sė pėr krijimin e njė modeli tė laptopit tė ri i cili ėshtė mė i bukur por edhe mė i hollė sesa MacBook Air i Apple.

HP Spectre 13 ofron ekranin me 13.3 inē, me rezolucionin prej 1080 pikselėsh, 8GB RAM dhe 256GB hapėsirė tė brendshme nė versionin bazik, si dhe variantet e procėsorėve me Core i5 ose Core i7.

Ēmimi fillestar i HP Spectre 13 do tė jetė 1.169 dollarė . Para-porositė e para pritet pėr HP Spectre pritet tė fillojnė gjatė muajit maj.


Video: