Pėr kėtė recetė pėr zbardhjen e dhėmbėve me siguri akoma nuk keni dėgjuar. Tė gjitha qė ju duhen i keni nė kuzhinėn dhe banjėn tuaj.
Zbardhja e dhėmbėve nuk ėshtė e lehtė dhe nė disa raste pothuajse e pamundshme, transmeton Telegrafi.

Ngjyra e dhėmbėve deri diku ėshtė individuale, por nėse edhe ju keni nuancė tė hirtė tė dhėmbėve, atėherė shanset janė tė vogla qė t’ju bėni diēka, mirėpo nėse dhėmbėt ju janė tė errėt me nuanca ngjyre tė verdhė, kjo metodė do tė bėjė mrekulli pėr ju.

Receta:

Merrni sodė buke dhe pėrzieni me pastėn e dhėmbėve.

Pėrzierjen e tillė duhet ta vini nė folie alimini dhe me tė t’i mbėshtillni dhėmbėt.

Duhet t’i lini ashtu gjatė dy orėve, pastaj hiqeni folien dhe lani dhėmbėt me brushė.

Kjo metodė e zbardhjes ėshtė mjaft e sigurt andaj mund ta pėrdorni edhe mė shpesh se disa mjete tė tjera pėr zbardhje, ndėrkaq rekomandohet qė tė pėrdoret dy herė nė javė pėr tė arritur rezultate maksimale.