Zyra e DHL nė Kosovė ka lajmėruar se simpatizuesit e Kombėtares shqiptare qė kanė porositur biletat online, mund ti marrin ato nė zyrėn e DHL nė Prishtinė.

Shumė simpatizues tė Kombėtares shqiptare tashmė me padurim presin qė tė pajisen me bileta pėr ndeshjet e kombėtares shqiptare.

Shumė prej tyre kanė bėrė porosi online nė faqen zyrtare tė UEFA-s. Grupi i parė i biletave tanimė kanė arritur nė Kosovė. Pėr kėtė ėshtė pėrkujdesur zyra e DHL nė Kosovė, e pėrfaqėsuar nga kompania 3P Logistics.

Ftohen tė gjithė simpatizuesit qė janė nė pritje tė biletave tė kontaktojnė pėr tė konfirmuar se a kanė arritur biletat e tyre.

Kjo zyre operon me orar prej 8 deri nė 17 gjatė ditėve tė punės dhe prej 9 – 13 tė shtunave. Klientėt mund tė kontaktojnė me zyrėn qendrore edhe pėrmes telefonit 038 400 371 apo 038 248 548 apo edhe pėrmes emailit dhl@3plog.com. Zyra ndodhet nė lagjen Arbėria nė Prishtinė, mė saktėsisht nė rrugėn Ahmet Krasniqi.

Nė Kosovė, DHL pėrfaqėsohet nga kompania 3 P Sh.P.K qė ėshtė operator i licencuar nga Autoriteti Rregullativ i Komunikimeve Elektronike dhe Postare nė Kosovė pėr ofrimin e shėrbimeve postare pėrfshirė shėrbimet postare ekspres si dhe shėrbimet postare korrier vendore e ndėrkombėtare./Telegrafi/