Instagram sot ka pėrditėsuar funksionin e ri “Explore” me pamje dhe pėrmbajtje tė re qė pėrfshijnė edhe kanalet e dedikuara me video.

Njė kanal i dedikuar dhe i quajtur “Videos You Might Like” mbledh videot nga shumė vende tė botės.

Mė pas, kolona e Instagram e njohur si Explore do tė shfaq video kanalet e caktuara, tė cilat krijohen varėsisht nga hashtag, ngjarjet, lokacionet specifike dhe mė shumė.

Pėrditėsimi i funksionit tė ri tė Instagram do tė vijė automatikisht tek pėrdoruesit nė SHBA fillimisht, e mė pas edhe nė vendet tjera tė botės, mbase duke pėrfshirė edhe vendin tonė.