Amazon Prime Video ishte mė parė nė dispozicion vetėm pėrmes shėrbimit vjetor tė Amazon Prime qė kushtonte 99 dollarė dhe pėrfshinte dėrgesat e produkteve pa pagesė shtesė.

Tani Amazon ėshtė duke ofruar tyre Prime Video si njė produkt tė pavarur nė SHBA, dhe tani pėrdoruesit mund tė paguajnė vetėm 8.99 dollarė nė muaj pėr tė pėrdorur vetėm shėrbimin e shėrbmit me video.

Kompania ka nisur edhe njė tjetėr shėrbim mujor tė quajtur Prime Monthly, kjo pėrfshin tė gjitha tė karakteristikat e planit tė ofruar nga Amazon Prime dhe kushton 10.99 dollarė nė muaj, ndėrkaq shėrbimi vjetor i Amazon Prime ėshtė ende nė dispozicion pėr 99 dollarė nė vit.

Amazon Prime Video tani ėshtė mė e lirė se Netflix, pasi kjo e fundit e ka rritur ēmimin e planeve tė saj nė 9.99 dollarė nė muaj.