Receta Gatimi

" Jeta dhe kuptimi i saj ! "


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 12 prej 12
 1. #1
  I/e Perjashtuar Maska e Altin111
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  2,516
  Reputacioni
  0

  " Jeta dhe kuptimi i saj ! "

  Si e kuptoni ju Jeten dhe a ka kjo Jete kuptim!

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: " Jeta dhe kuptimi i saj ! "

  jeta, Nga ka ardhur jeta, ka dy versione qe po e torturjne kete bote. dy versione sa te shpjegueshem aq edhe enigmatik. jan keta dy versione qe i japin jetes sa dopak kuptim (kuptohet versioni qe besojme). por kuptimin vertet te jetes kur skemi per ata gjetur, kuptojme ate qe leme mbrapa por jo ate qe jetojme dhe do ta jetojme sepse jeta evulon dhe koncepti i saj ndryshon.

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e argjiro
  Anėtarėsimi
  Sep 2007
  Vendndodhja
  milano
  Postime
  108
  Reputacioni
  0

  Re: " Jeta dhe kuptimi i saj ! "

  besoj se jeta ka kuptim kur jemi te sinqert, kur kerkojm ta permiresojme, kur ndihmojme te tjeret, kur kemi prane njerez qe duam dhe na duan...

 4. #4
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Jeta...ka kendeveshtrime te ndryshme te te parit!...

  1- ta shohesh me syt e tu...

  2- ta shohesh me syte qe te tjeret duan....

  duke qene se zemergjersia eshte e pa fundme...disa zgjedhin ta shohin me syte e bufit.....

 5. #5
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  23
  kush ka nerva te filozofoj per jeten sot ...

 6. #6
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga labja Lexo postimin
  kush ka nerva te filozofoj per jeten sot ...
  hahahahahaha une moj vajze...ne oret e vona mendoj psh....cfare dite eshte neser...dhe si do jete ajo...parashikimi motit sot dhe neser....

 7. #7
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  23
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Auroraa Lexo postimin
  hahahahahaha une moj vajze...ne oret e vona mendoj psh....cfare dite eshte neser...dhe si do jete ajo...parashikimi motit sot dhe neser....
  shi shiiii.....po ti lere ate biznesin e biblotekes moj...hap nje fallxhore....do kesh xhiro , me beso

 8. #8
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  hahahaha pse qe kur fallxhoret parashikojne motin moj?....

  sa mire do te ishte....

 9. #9
  ĴuŚt ĎaŇcĔ VIP-Donator Maska e labja
  Anėtarėsimi
  Nov 2010
  Vendndodhja
  √ĻŐЯĔ
  Postime
  9,974
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  23
  po su do qefi atyre....se,.....hehe......te thajn peten per parashikime ......

 10. #10
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  25
  e kuptoj si jet qe jetohet 1 her edhe ka kuptim nese din me ja jap kuptimin!

 11. #11
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Sherbese me shume te panjohura.

 12. #12
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Jeta...kjo fjale me 4 germa....por kaq e veshtire per ta perceptuar...per ta kuptuar...per ta perballuar...ka shume pse?...ka shume rruge?...e ti mbetesh si statuj aty ne mes....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kuptimi i jetes
  Nga kuklla nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 8
  Postimi i Fundit: 27-10-2013, 09:54 PM
 2. Kuptimi i Puthjeve!
  Nga ulkina nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 05-08-2013, 11:17 PM
 3. Cili eshte kuptimi i jetes?
  Nga briken nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 14-06-2012, 08:44 PM
 4. Kalendarėt, prejardhja dhe kuptimi i 12 muajve
  Nga kuklla nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 28-12-2007, 04:55 PM
 5. Kuptimi i IP Adreses
  Nga Altin111 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 14-11-2007, 03:18 PM