Me mbi 10,000 shkarkime qysh nė muajin e parė tė lansimit nė Android, aplikacioni shqiptar Hello tani lansohet edhe pėr iPhone.

Teknologjia gjatė viteve tė fundit ka arritur tė lidh me miliona njerėz anembanė botės megjithatė nė tė njėjtėn kohė ajo ka vėshtirėsuar procesin e njohjes me njerėz tė rinj. Pikėrisht kėtė problem synon ta zgjidh aplikacioni shqiptar Hello, qė mundėson komunikimin e thjeshtė, tė shpejtė dhe me njerėz anembanė botės.

Pas lansimit falas nė Android, Hello arriti shumė shpejtė tė tejkalojė mbi 10,000 shkarkime prej Brazilit deri nė Kosovė e Shqipėri, duke lidhur njerėz qė nuk njohin njėri-tjetrin dhe tė cilėt mund tė komunikojnė mes vete pėr dy minuta.

Lansimi i aplikacioni nė iOS pėrfshin nė mes tjerash edhe disa veēori tė reja si kushtet e pėrdorimit qė qartėsojnė mė shumė procesin e realizimit tė komunikimit, anonimitetin nė thirrje, mbrotjen e privatėsisė, user-id tė rėndomtė, raportimi i keqpėrdorimeve, etj.

Aplikacionin Hello mund ta shkarkoni direkt nė iOS kėtu: https://appsto.re/al/oezwab.i

dhe nė Android kėtu: https://play.google.com/store/apps/d...helloapp.hello