Microsoft kėtė javė mė nė fund e ka lansuar aplikacionin zyrtar tė Instagram nė pajisjet qė bazohen nė Windows 10.

Aplikacioni tashmė ėshtė nė dispozicion pėr tu shkarkuar dhe instaluar nė pajisjet e Windows Mobile.

Aplikacioni zyrtar i Instagram pėr Windows 10 ka qenė njė kohė tė gjatė aktivė, por tani ėshtė nė dispozicion pėr 400 milionė pėrdorues tė Instagram nė Windows 10, me tė gjitha tiparet e qė janė nė dispozicion pėr iOS dhe Android.