YouTube ėshtė duke punuar nė njė shėrbim tė ri tė abonimeve me pagesė, tė cilin kompania e ka quajtur Unplugged.

Ky shėrbim thuhet se do tu ofrojė klientėve njė pako tė kanaleve televizive nė internet, ndėrsa lajmin e kanė konfirmuar njerėzit qė janė tė njohur pėr sė afėrmi me projektin mė tė ri tė kompanisė sė Google.

Projekti, pėr tė cilin YouTube ka riorganizuar tashmė arkitekturėn e saj teknike, ėshtė njė nga prioritetet mė tė mėdha tė gjigantit online tė videove dhe ėshtė planifikuar tė debutojė qė nė vitin e ardhshėm – 2017.

Drejtuesit e YouTube tashmė kanė diskutuar kėto plane me kompanitė mė tė mėdha tė medias, duke pėrfshirė NBCUniversal Comcast Corp, Viacom Inc, 21 Centruy Fox dhe CBS Corp., por ende nuk kanė siguruar asnjė tė drejtė televizive.

Unplugged do tė sjellė mė shumė pėrmbajtje premium nė shėrbimin e internetit YouTube dhe aplikacionet mobile, pėr tė siguruar edhe mė shumė shikime nga njerėzit pėr tė gjeneruar edhe mė shumė tė ardhura nga burime tjera pėrpos reklamave.