Me sa duket thashethemet kanė qenė tė vėrteta, pasiqė WhatsApp tani zyrtarisht e ka prezantuar aplikacionin e saj tė dedikuar pėr dekstop.

“Njėsoj sikurse aplikacioni ynė i WhatsApp Web, aplikacioni pėr desktop ėshtė vetėm njė shtesė e shėrbimit qė e keni nė telefonin tuaj: nė fakt, aplikacioni pasqyron bisedat dhe mesazhet nga pajisja juaj mobile”, thuhet nė postimin e blogut tė kompanisė.

Shėrbimi ėshtė nė dispozicion pėr Windows (version 8 dhe mė tė reja) dhe Mac OS (versioni 10.9 dhe mė i ri).

Aplikacioni ėshtė i sinkronizuar me WhatsApp nė mobil, dhe ju lejon tė komunikoni me pėrdoruesit e tjerė tė WhatsApp derisa telefoni juaj tė jetė nė xhep.