Receta Gatimi

Nokia do tė rikthehet nė treg me telefona dhe tablet nė Android


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27

  Smile Nokia do tė rikthehet nė treg me telefona dhe tablet nė Android  Nė tė njėjtėn ditė kur Microsoft ka njoftuar se e ka shitur njėsinė e biznesit tė Nokia’sė pėr telefonat e thjeshtė tek Foxconn, Nokia ka njoftuar pėr njė marrėveshje tė re qė do tė shohė kthimin e markės pėr sė famshme pėr telefona dhe tableta.

  Nokia ka nėnshkruar njė marrėveshje tė licencimit me HMD Global Oy, e cila ėshtė njė kompani e sapo themeluar nė Finlandė dhe e cila me sa duket do ta ketė pikėrisht kompaninė Foxconn si partner pėr prodhimin e pajisjeve tė kompanisė qė dikur ishte lider botėror nė pajisje mobile.

  Pritjet janė qė telefoni i pare i Nokia’sė nė Android tė lansohet kėtė vit, edhepse ėshtė thėnė disa herė tashmė se modelet e reja tė telefonave dhe tabletėve tė rinj nėn markėn e Nokia-sė do tė paraqiten nė treg gjatė vitit.

 2. #2
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  mezi e pres


  nokia ka qene marka ime me e preferuar

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga TraHaNa Lexo postimin
  mezi e pres


  nokia ka qene marka ime me e preferuar
  e pra edhe per mua ashtu ka qene!

  Me kete levizje nuk shoh ndonje ndryshim te madh ne horizont..

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-03-2013, 05:18 PM
 2. Acer do te sjelle ne treg dy Tablet me Windows 8
  Nga vaaldr1n nė forum Hardware, Gadget, Elektronikė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-06-2012, 12:19 PM
 3. HP hedh ne treg tablet Slate 8 me Windows 8
  Nga vaaldr1n nė forum Microsoft Windows
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-04-2012, 08:35 PM
 4. Pakoja familjare e Windows 7, rikthehet sėrish nė treg
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 04-10-2010, 08:55 PM

Etiketat pėr kėtė Temė