Mendime komike - tė qeshura pa fund!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1

  Mendime komike - tė qeshura pa fund!

  Receta Gatimi

  Pėr pesimistėt

  1. Nėse diēka mund tė shkojė keq, atėherė ajo ashtu ka pėr tė shkuar.
  2. Qesh, se nesėr do tė jetė mė keq.
  3. Gjėrat dėmtohen nė proporcion me vlerėn e tyre.
  4. Gjithēka shkon keq nė tė njėjtėn kohė.
  5. Nėse je nė humor tė mirė, mos u shqetėso, sepse do tė kalojė shumė shpejt.
  6. Nėse gjėrat janė duke shkuar mirė, atėherė me siguri duhet tė ketė diēka keq qė s’e kemi vėnė re.
  7. Propozimet kuptohen gjithmonė nė mėnyra tė ndryshme nga persona tė ndryshėm.
  8. Lėrini gjėrat nė rrugėn e tyre, sepse ato kanė tendencė tė shkojnė nga keq e mė keq.
  9. Tėrė zbulimet e mėdha bėhen rastėsisht dhe si rezultat i njė gabimi.
  10. Mos e ler kurrė tė dashuren/in nėse nuk ke ndonjė tjetėr mė tė mirė.
  11. Ēdo gjė qė shkon keq, duhet tė shkojė mė pas shumė mirė.
  12. Kur gjendet njė gabim dhe korrigjohet, do tė kuptohet mė pas se ishte nė rregull dhe aspak njė gabim.
  13. Nė ēdo shumė tė dhėnash, shifra nė dukje mė e sakta dhe qė duket se nuk ka nevojė pėr kontroll ėshtė pikėrisht ajo gabim.
  14. Kur diēka ngatėrrohet keq „lesh e li“ atėherė ēdo tentativė pėr ta pėrmirėsuar dhe rregulluar nuk do tė bėjė gjė tjetėr veēse do ta keqėsojė mė tej.
  15. Mundėsia qė diēka tė ndodhė ėshtė e barabartė me dėshirueshmėrinė pėr tė. Sa mė shumė tė dėshirohet, aq mė tė shumta janė mundėsitė qė tė mos realizohet kurrė!
  16. Ēdo gjė herėt a vonė bie dhe bėhet copė-copė.
  17. Nė ēdo rast krize, kur njerėzit detyrohen tė zgjedhin rrugėdalje, gjithmonė zgjidhet mė e keqja e mundshme.

 2. #2

  Re: Mendime komike - tė qeshura pa fund!

  Pėr tė dashuruarit

  1- Gjithė tė mirat janė marrė.
  2- Nė qoftė se njė person nuk ėshtė marrė, ka njė arsye.
  3- Sa mė i ėmbėl tė jetė dikush me ju, aq mė tepėr larg jush ėshtė ai.
  4- Truri x Bukuri x Disponimi = Konstante. Konstantja ėshtė gjithmonė zero.
  5- Shuma e dashurisė qė dikush ndjen pėr ju ėshtė inversi i proporcionalitetit se sa ju e doni atė.
  6- Gjėrat mė tė mira nė jetė janė falas.
  7- Ēdo veprim i kėndshėm ka njė reagim jo dhe aq tė kėndshėm.
  8- Mė tė mirėt vdesin shpejt.
  9-Nėse duket shumė e bukur pėr tė qėnė e vėrtetė, ka shumė mundėsi qė tė jetė ashtu.
  10-Sa mė e bukur tė jetė gruaja qė ju doni, aq mė e lehtė ėshtė pėr ju ta leni atė pa ndjenja keqardhjeje.
  11-Asgjė nuk pėrmirėsohet me kohėn.
  12-Seksi nuk ka kalori.
  13-Nuk ka ilaē mė tė mirė pėr seksin sesa mė shumė seks.
  14-Virgjėria mund tė shėrohet.
  15-Kur gruaja e njė burri fillon tė mėsojė ta kuptojė atė, pushon sė dėgjuari atė.
  16-Mos fli asnjėherė me dikė mė tė ēmendur se vetja.
  17-Cilėsitė mė tė mira qė terheqin njė grua tek njė mashkull janė po ato tė cilat ajo pas disa vitesh nuk i duron dot.
  18-Seksi ėshtė i trashėguar. Nėse prindėrit e tu s’e kanė bėrė ndonjėherė, ka shumė mundėsi qė edhe ti tė mos mundesh.
  19-Para se tė gjesh princin e ėndrrave, duhet tė puthėsh shumė bretkosa.
  20-Dashuria ėshtė njė vrimė nė zemėr.
  21-Kurrė mos thuaj JO
  22-Ēdo burrė mund tė jetė i lumtur me ēdo grua nėse nuk e do atė.
  23-Qesh,do t’i bėsh tė tjerėt tė mendojnė se ēfarė ti mendon.
  24-Nuk ka ndryshim mes njė burri tė zgjuar dhe njė budallai kur ato kanė rėnė nė dashuri.
  25-Ėshtė gjithmonė mė e lehtė tė gjesh njė partner, kur e ke njė tė tillė.
  26-Kurrė mos bėj dashuri nė kopsht, dashuria ėshtė e verbėr, ndėrsa komshinjtė e tu jo.
  27-Kur e dashura ju kėrkon tė flisni, do tė thotė se lidhja juaj ka mbaruar.
  28-Edhe gruaja mė e bukur nė botė ka njė burrė qė lodhet nga ajo.
  29-Dashuria tė bėn tė bėsh gjėra idiote.
  30-Gratė mė tė bukura gjithmonė martohen me meshkuj tė shėmtuar

 3. #3
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  21-Kurrė mos thuaj JO.........hahahahahha

  Sa mė i ėmbėl tė jetė dikush me ju, aq mė tepėr larg jush ėshtė ai....hahahahahha

  19-Para se tė gjesh princin e ėndrrave, duhet tė puthėsh shumė bretkosa.....

 4. #4
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  . Nėse je nė humor tė mirė, mos u shqetėso, sepse do tė kalojė shumė shpejt.

  6. Nėse gjėrat janė duke shkuar mirė, atėherė me siguri duhet tė ketė diēka keq qė s’e kemi vėnė re.

  10. Mos e ler kurrė tė dashuren/in nėse nuk ke ndonjė tjetėr mė tė mirė.  hahahahha shum t'forta kto edhe tjerat te pjesa 1 shum t'forta

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Te famshmet ligjet e Murphy

 6. #6
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  1-Puna eshte e Shenjte, keshtu qe mos e prek me dore........

  2-Ne shqiptaret o duam lek pa punu, ose punojme pa lek...

  3-Une shikoj punen tende, ti sheh punen time, gjithsekush sheh punen e tjetrit.....

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Mendime Momenti
  Nga Altin111 nė forum Ditari i meditimeve
  Pėrgjigje: 16
  Postimi i Fundit: 27-08-2013, 01:11 PM
 2. E qeshura flet pėr karakterin tonė...
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 11-02-2012, 02:01 PM
 3. Mendime
  Nga tare nė forum Chit Chat
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-03-2010, 11:34 PM
 4. Video me te qeshura femijesh
  Nga EMAUS nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 7
  Postimi i Fundit: 24-09-2009, 01:19 PM