Modeli mė i ri nga Bugatti, i emėruar pėr nder tė shoferit legjendar Louis Chiron, tashmė ka filluar tė shpėrndahet tek klientėt qė e kanė blerė me njė ēmim prej 2.4 milion eurosh.

Entuziastėt e super-veturave ranė nė gjurmė tė njėrės prej 500 makinave tė tilla e prodhuara, teksa ishte duke u dėrguar te pronari nė Monako, transmeton Telegrafi.

Nė videon e regjistruar, shihet nga afėr vetura qė lėviz me mbi 1,500-kuaj fuqi, ndėrsa shpenzon 8.0 litra.

Nė xhirim mund tė dėgjohet dhe tingulli qė lėshon kjo veturė luksoze, e cila arrin nga zero deri nė 100 km/h pėr 2.4 sekonda. /Telegrafi/