Kryeredaktori i medias mė tė madhe tė teknologjisė do tė prezantojė nė Konferencėn e Parė tė Marketingut Dixhital nė Tiranė.

Mike Butcher (FRSA) ėshtė kryeredaktor apo “Editor in Large” i TechCrunch, faqja mė e madhe e lajmeve tė teknologjisė nė botė. Mike ka shkruar pėr gazetat kombėtare nė Mbretėrinė e Bashkuar dhe revista duke pėrfshirė “Financial Times”, “The Guardian”, “The Times”, “The Daily Telegraph” dhe “The New Statesman”.

Ai ka qenė redaktor i revistės ‘New Media Age’, udhėheqės i media-s sė re javore nė Mbretėrinė e Bashkuar, dhe edicionit Europian tė revistės “The Industry Standard”. Nė vitin 2004 ai u votua “Njė nga 100 Inovatorėt e Dekadės nė internet nė Mbretėrinė e Bashkuar” nga GfK NOP, biznesi i kėrkimeve i 4-ėrti mė i madh nė botė.

Nė korrik tė vitit 2008 Mike Butcher u vendos nė nr. 47 nga Top 100 njerėzit nė industrinė kreative tė Londrės nga gazeta ‘The Independent’ dhe nga ‘The Hospital Club’. Gjithashtu nė vitin 2009 ai u emėrua njė nga Top 10 blogerėt nė Twitter nė Mbretėrinė e Bashkuar. Nė tetor 2009 ai u emėrua njė nga Top 50 britanikėt mė me ndikim nė teknologji nga “The Daily Telegraph”.

Nė prill tė vitit 2010 ai ishte nė Top 100 tė listės influencuese nė Wired tė Mbretėrisė sė Bashkuar duke qenė nė atė listė dhe nė vitin 2011, 2012 dhe nė 2014. Nė prill 2010 “TechCrunch Europe” ishte nė listėn e ngushtė nė kategorinė Botues Specialist Dixhital i Shoqatės prestigjioze me bazė nė Mbretėrinė e Bashkuar tė botuesit online ‘Digital Publishing Awards’.

Nė nėntor tė vitit 2010 ai u emėrua si njė prej njerėzve mė me ndikim tė Londrės nė New Media dhe “mbreti i komentuesve dotcom” nga gazeta “The Evening Standard”. Ai ka qenė nė listėn e Top 100 njerėzve mė me ndikim nė Twitter nė Mbretėrinė e Bashkuar.

Ai ka folur nė prestigjiozen Monaco Media Forum, Le Web, Samitin Web dhe DLD-nė si dhe nė shumė konferenca tė tjera. Mike ėshtė njė komentator i rregullt pėr biznesin e teknologjisė, duke u shfaqur nė BBC News, Sky News, CNBC, Channel 4 dhe Bloomberg. Mike ka kėshilluar kryeministrin britanik nė startup-et e teknologjisė, duke shėrbyer si kryetar nė Bordin Kėshillimor Dixhital tė Londrės, nė bordin ‘Smart London’ dhe ėshtė njė Ambasador i Teknologjisė pėr Londrėn.

AllWeb ėshtė Konferenca e parė e Marketingut Dixhital nė Tiranė. Organizohet qė nga viti 2012 nė Shkup duke mirėpritur nė skenėn e saj folės profesionistė nga kompani qė pėrfaqėsojnė marka tė mirėnjohura ndėrkombėtare.