Receta Gatimi

Studentet Shqiptar ne France


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  i/e rregjistruar Maska e Griselda 1994
  Anėtarėsimi
  Oct 2015
  Postime
  1
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  Smile Studentet Shqiptar ne France

  Pershendetje!
  Ka ndonje student ketu qe vazhdon masterin ne France, me menyre qe te me tregoje dicka ne lidhje me procedurat e duhura per aplikimin per te vazhduar shkollen andej, si dhe per jetesen ne France?

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  16
  Miredita,
  Nuk jame studente por kame vite qe jetoj ne France. Ju duhet qe te aplikoni ne ambassaden Franceze e cila ndodhet ne Tirane dhe ata ju shpjegojne cdo gje lidhur me studimet. Ju duhet te kini nivelin B2 te gjuhes Franceze, mendoj se duhet ta dish kete. Pastaj varet se ne cilin qytet deshiron ti te vazhdosh masterin. Gjeja me e mire eshte te dikesh dike qe jeton tashme ne France sepse eshte e veshtire per dike qe eshte i sapo ardhur ne vend te huaj. Nuk eshte e lehte per te gjetur apartament, duhet te kesh te ardhura te mjaftueshme sepse jo te gjithe qe vijne nga jashte shteti marrin burse. Nje mikja ime qe eshte studente ketu ne France nuk ka marre asnjehere burse dhe zhpenzimet i ka perballuar vete.
  Mendoj se ju pergjigja sado pak pyetjes suaj, megjithese mund te me pyesesh edhe me shume nese ke pyetje te tjera.
  Mire u lexofshim.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shqiptaret ne France
  Nga kuklla nė forum Diaspora Shqiptare
  Pėrgjigje: 29
  Postimi i Fundit: 24-05-2014, 08:32 PM
 2. Ne France votohet per President
  Nga ReniX nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 06-05-2012, 08:07 PM
 3. Planifikues dhe Organizues Javor per Studentet
  Nga ReniX nė forum Studentėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 25-03-2012, 07:51 PM
 4. Britani, studentet e kolegjit seks te zhurmshem
  Nga Kliton nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 06-02-2010, 06:20 PM