Chrome ėshtė shfletuesi mė i popullarizuar nė botė dhe ekziston njė shans i madh qė ėshtė shfletuesi juaj i zgjedhur nė kompjuterin tuaj dhe nė telefonin tuaj. Por ēfarė bėni nėse doni tė dėrgoni linka prej telefonit tuaj dhe kompjuterit tuaj? Ja udhėzuesin nga Digital Trends se si tė dėrgoni faqet e internetit nga Google Chrome nė desktopin tuaj nė pajisjen tuaj Android dhe pastaj anasjelltas.

Para se tė fillojmė, do tė duhet qė Google Chrome tė instalohet nė kompjuterin tuaj dhe nė telefonin tuaj mobil. Shkoni nė faqen e shkarkimit tė Chrome nė ueb dhe nė faqen e Chrome pėr Android nė Play Store, nėse nuk e keni tashmė. Shkarkoni tė dyja kėto dhe hyni nė llogarinė tuaj tė Google.

Atje, prekni Sync pėr tė hapur cilėsimet e sinkronizimit. Nė njė pajisje Android ju do tė hapni cilėsimet e Chrome nė tė njėjtėn mėnyrė dhe sapo tė jeni nė menynė e opsioneve, shihni emrin e llogarisė suaj tė Google dhe mė pas prekni Sync nė menynė e ardhshme pėr tė aksesuar opsionet e sinkronizimit.

Nga opsionet e sinkronizimit mund tė ndryshoni cilėsimet e sinkronizimit, ashtu si ju pėlqen. Kėshtu qė nėse nuk dėshironi qė fjalėkalimet tuaja tė mbahen mend nė mes pajisjeve, atėherė thjesht hiqni Sync all dhe untick Passwords. Tani pėr tani, gjithēka ėshtė shėnuar me butonin Sync all, dhe mund tė ndryshoni ēfarėdo qė ju pėlqen mė vonė.