Receta Gatimi

Google Chrome vjen me ridizajnim tė plotė nė shtator


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 3 prej 3
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27

  Bota Google Chrome vjen me ridizajnim tė plotė nė shtator
  I bėrė nė dispozicion pėr zhvilluesit dhe kanalet beta nė korrik, ridizajnimi nga Google i shfletuesit mė tė popullarizuar nė botė Chrome, po vihet nė dispozicion pėr tė gjithė duke nisur nė fillim tė muajit tė ardhshėm.

  Duke filluar qė nga 4 shtatori, “Chrome Browser do tė ketė njė dizajn tė ri nė tė gjitha sistemet operative”, thuhet nė shėnimet mė tė reja nė Chrome Enterprise tė Google.

  Rifreskimi ‘Material Design’ do tė sjellė qoshe tė rrumbullakėta nė dritare, njė gamė me ngjyra tė ndritshme, dhe shtresė tė bardhė pėr dritaret aktive.

  Sė bashku me pėrmirėsimin vizual, pėrditėsimi i ardhshėm i Chrome 69 do t’i ofrojė shfletuesit njė sėrė veēorish tė reja, duke pėrfshirė “integrimin e qendrės sė njoftimeve tė Windows 10, navigacion me gjeste nė Windows dhe pėrditėsime automatike.”

  Pėrdoruesit mund tė presin gjithashtu disa pėrditėsime pėr sigurinė e shfletuesit, siē ėshtė integrimi i plotė i shtesės Password Alert, qė ndihmon nė parandalimin e pėrdorimit tė paautorizuar tė Llogarive Google nga faqet e internetit tė cilat janė tė dyshuara.

  Versioni i ri i Google Chrome gjithashtu premton tė reduktojė rėniet e shkaktuara nga softueri i palėve tė treta, me njė politikė qė tani bllokon kodin nė mėnyrė automatike.

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  19
  Te shohim sa i lehte do te jete ne krahasim me shfletuesit e tjere. Momentalisht perdor Firefox, pasi me duket me i mire.

 3. #3
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27
  edhe une e kam perdorur FF para ca viteve si shfletues primar, por kur kalova ne chrome, nuk e nderrova me! Tani chrome e kam primar dhe FF dytesor!

  Per mua chrome eshte me i shpejt, me efikas, me i leht ne perdorim dhe ka me shume mundesi!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Google Chrome vjen me njė tipar shumė tė dobishėm
  Nga vaaldr1n nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-08-2017, 03:32 PM
 2. “Save to Google” shtesa e re interesante nė Google Chrome
  Nga vaaldr1n nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 15-04-2016, 03:19 PM
 3. Google Chrome 8: Ēfarė ka tė re dhe ēfarė po vjen
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 04-12-2010, 08:51 PM
 4. Google avancon Androidin me Voice Actions dhe Google to Chrome
  Nga vaaldr1n nė forum Tė Rejat e Teknologjisė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 13-08-2010, 11:49 AM
 5. Audi A1 Seik Vjen nė Shtator
  Nga Kliton nė forum Makina dhe Motorra
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 26-07-2009, 01:01 PM

Etiketat pėr kėtė Temė