Lansohet edhe iPhone Xr, telefoni i volitshėm nga Apple pėr kėtė vit (FOTO)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 4 prej 4
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Lansohet edhe iPhone Xr, telefoni i volitshėm nga Apple pėr kėtė vit (FOTO)

  Receta Gatimi

  Apple ka njoftuar njė hyrje tė re nė gamėn e re tė iPhone-ėve tė kėtij viti, iPhone Xr.

  iPhone XR, i cili u njoftua sė bashku me iPhone Xs dhe iPhone Xs Max tė ri, ndan shumicėn e teknologjisė sė telefonave mė tė fuqishėm, por vjen me njė lloj tjetėr tė ekranit.  iPhone Xr vjen nė tre konfigurime magazinimi: 64GB, 128GB dhe 256GB. Xr do tė kushtoj 749 dollarė.

  Pėr sa i pėrket harduerit, iPhone Xr vjen i instaluar me procesorin mė tė fundit tė Apple 7nm A12, ndėrsa ekrani Liquid Retina ėshtė me pėrmasė 6.1 inē, i cili ėshtė mė i madh se ai i instaluar nė iPhone Xs, megjithatė paneli ėshtė LCD dhe jo njė OLED.  Kamera e iPhone Xr paketon njė konfigurim me njė lente tė vetme – e njėjta kamerė me kėnd tė gjerė qė ėshtė instaluar nė iPhone Xs.  Jetgjatėsia e baterisė, nė krahasim me iPhone 8 Plus, ėshtė pėrmirėsuar pėr 90 minuta. Ju mund tė para-porositni telefonin mė 19 tetor, dhe do tė jetė nė dispozicion mė 26 tetor. Xr vjen nė ngjyre tė zezė, tė bardhė, tė kuqe, tė verdhė, koral dhe blu.

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e Poshnjari
  Anėtarėsimi
  Nov 2012
  Postime
  41
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Do pres edhe njė vitė akoma. Tė shikojmė ēfarė do nxjerrin.

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  Ēdo vit del nje tel i ri. Po vitin tjeter do presesh prap ?

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e Poshnjari
  Anėtarėsimi
  Nov 2012
  Postime
  41
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ingal Lexo postimin
  Ēdo vit del nje tel i ri. Po vitin tjeter do presesh prap ?
  epo sa te nxjerrin nje te sakte

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 26-03-2016, 04:23 PM
 2. Apple prezanton iPhone SE (foto/video)
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 21-03-2016, 09:59 PM
 3. A do tė ofrojė Apple edhe iPhone 6C?
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-02-2015, 06:36 PM
 4. Si mund te jete telefoni iPhone i ri nga Apple
  Nga ReniX nė forum Apple Mac OSx
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 26-03-2012, 09:26 PM

Etiketat pėr kėtė Temė