Firefox Send ėshtė i disponueshėm tani nga ēdo shfletues. Ju mund tė dėrgoni deri nė 1GB ndėrsa shkon deri nė 2.5GB.

Firefox Send, shėrbimi i enkriptuar i dėrgimit tė tė dhėnave nga Mozilla, doli ditėn e sotme nga faza beta dhe nuk ėshtė mė njė eksperiment. Shėrbimi ju lejon tė dėrgoni lidhje shkarkimi tė cilat skadojnė automatikisht pas njė periudhe kohe apo pas njė numri tė caktuar shkarkimesh.

Gjithashtu pėrdoruesit mund tė vendosin njė fjalėkalim pėrpara se marrėsi tė shkarkojnė njė skedar.

Duke ofruar kėtė kontroll, Mozilla thotė se Firefox Send ėshtė njė zgjidhje shumė mė e mirė se alternativat e tjera pėr shpėrndarjen e tė dhėnave dhe dokumenteve sensitive. Megjithatė duke vendosur limite nė numrin e shkarkimeve nuk do tė parandalojė askė qė tė krijojė njė kopje tė skedarit tė shkarkuar.

Pėr kėtė arsye nuk pėrbėn pengesė fare pėr ata qė duan tė kopjojnė dhe shpėrndajnė tė dhėna sensitive.

Firefox Send ėshtė i disponueshėm tani nga ēdo shfletues. Ju mund tė dėrgoni deri nė 1GB ndėrsa shkon deri nė 2.5GB nėse regjistroheni nė njė llogari tė Firefox.

Gjithashtu Mozilla lajmėroi lanēimin nė fazėn beta tė aplikacionit nė Android qė tė mund tė ndani skedarė edhe nga telefoni.