Receta Gatimi

Manjaro v18.0 ILLYRIA


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17

  Manjaro v18.0 ILLYRIA

  Manjaro ėshtė njė OS i bazuar nė Arch Linux, por ėshtė mė miqėsor me pėrdoruesit. Ky ėshtė njė sistem operativ i tipit Rolling Release, pra pėrditesohet vazhdimisht me programet dhe opsionet mė tė fundit.

  Versioni i fundit i qėndrueshėm ėshtė Manjaro v18 ILLYRIA.


  Pėrsa i pėrket ndėrfaqjes sė pėrdoruesit Manjaro ofron tre versione zyrtare:

  Manjaro XFCE Edition (18.0)

  Manjaro KDE Edition (18.0)

  Manjaro GNOME Edition (18.0)

  Por gjithashtu mund tė gjeni edhe variante tė tjera nga Komuniteti i Manjaros.

  Linket per shkarkin jane ne faqen zyrtare

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e Poshnjari
  Anėtarėsimi
  Nov 2012
  Postime
  41
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Interesant duket. Ti vete kete perdor?

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  Po kėtė pėrdor, PC-nė e kam kam Dual Boot, Windows 10 + Manjaro XFCE Edition.

  - - - Updated - - -

  XFCE sugjerohet pėr PC tė vjetėr tė cilėt nuk kanė parametra tė mira. Po ashtu edhe versionet si LXDE, MATE.

  KDE, Gnome, Budgie etj, janė mė tė rėnda dhe kėrkojne grafike tė mirė qė tė shfaqin tė gjithė potecialin e tyre.

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  34
  Pershendejte te gjitheve!

  Ka marre shume popullaritet ky distro i linux Manjaro, sapo te mundem do e provoj nje here

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e Poshnjari
  Anėtarėsimi
  Nov 2012
  Postime
  41
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Edhe unė mendoj ta provoj njėherė por nė virtual se nuk dua tė perdor dual boot

+ Pėrgjigju tek Diskutimi