Femijet :) :)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 27
 1. #1

  Femijet :) :)

  Receta Gatimi

  Ta hap nje teme un ketu per femije lejohet

  Hapa-dollapa

  Hapa-dollapa,
  Kush ėsht’ fshehur prapa,
  Hopa Albana,
  Dil se tė kapa,

  Genci, Ermira,
  Ja Beni, Zamira,
  Te gjith’ i gjeta,
  Mungon Ciljeta,

  Genci, Ermira,
  Ja Beni, Zamira,
  Ja dhe Ciljeta,
  Te gjith’ i gjeta.
  *

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Re: Femijet :) :)

  ju lutemi mos prishni temat

 3. #3

  Re: Femijet :) :)

  O sa mire, o sa keq!

  Macja ime,
  ka qė mbrėmė,
  me maēokun,
  ėshtė zėnė,

  O sa keq,
  o sa keq,
  turp pėr macen,
  qė s'i vjen,

  Dhe patokut,
  mu nė kėmbė,
  i ka hyrė,
  njė goxha gjemb,

  O sa keq,
  o sa keq,
  mezi nėna,
  po ja heq
  *

 4. #4

  Re: Femijet :) :)

  Kėnga e Vitit te Ri  Ja na erdhi Viti i Ri,
  sa jam e gėzuar,
  Porsi unė cdo fėmijė,
  pret per ta festuar,

  Bora zbardhi tej pėr tej,
  fusha edhe male,
  Viti i Ri do tė na gjej',
  me kėngė e me valle.

  E stolisa bredhin tim,
  me lodra me yje,
  era jashtė me tėrbim,
  le tė fryjė nė pyje,

  plot dhurata pėrsėri,
  do mė sjellė mua,
  babagjyshi i Vitit Tė Ri,
  oh sa fort tė dua.
  *

 5. #5

  Re: Femijet :) :)

  Festivali i kafsheve

  Nje mace, nje gomar, nje qen dhe nje kendez
  njehere ne nje kohe, e ben me fjale
  n“oborrin e shtepise, se lopes nje mengjes
  te bejne nje festival

  la la la...
  sa bukur nje festival
  sa mire, sa bukur nje festival  I pari nis kėngen, gjeli i shtėpisė
  njė kėngė me rikiki kėndon, kėndon
  nga fundi spektatorėt filloi qė ti ēudisė
  mbaroi me rikiki,
  Sa mirė, sa bukur me rikiki....  Mjauuu mjauuu mjauuu

  e Dyta na e nisi macja e shtepise
  nje kenge te bukur miu gati s“qau
  nga fundi spektatoret nisen ti cudise
  mbaroi me mjau mjauuuu  Koncertin e vazhdoi
  qeni i shtepise
  me nje kenge besnikerie
  t“vjeter shume
  nga fundi spektatoret
  nisi ti trondise
  mbaroi me hum-hum-hum

  hum-hum
  sa mire sa bukur
  me hum-hum-hum.  I fundit na kendoi
  gomari i shtepise
  nje kenge papregatitur
  dosido
  nga fundi spektatoret
  nisi ti merzise
  mbaroi me o i o

 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Re: Femijet :) :)

  ju lutemi mos prishni temen

 7. #7

  Re: Femijet :) :)

  Kėnga e gjyshes  Tregon gjyshja njė herė,
  na ishte seē na ishte,
  na ish njė herė njė djalė,
  si veten shokėt kishte.

  Dhe unė duke dėgjuar,
  shikoj me sytv e mi,
  njė trim duke luftuar,
  pėr fatet e lirise.

  Refreni:

  I ėmbėl zėri i gjyshes,
  kur ngjarjen mė tregon,
  e lehtė dorė e saj,
  mbi krye mė ledhaton.

  I ėmbėl zėri i gjyshes,
  kur ngjarjen ma tregon,
  e lehtė dorė e saj,
  mbi krye mė ledhaton.

 8. #8

  Re: Femijet :) :)

  Kėnga e globit  Nė pėrvjetor tė ditėlindjes tėnde,
  Ke plot dhurata mbi tavolinė,
  Dhe nė mes tyre njė glob tė vogėl,
  Shokėt e klasės ta kane sjellė,

  Dhe nė mes tyre njė glob tė vogėl,
  Shokėt ta kanė sjellė,

  Rreth e rreth pėrqark,
  Globi rrotullohet,
  Fluturojnė mbi tė,
  Gjithė kontinentet,
  Ja atdheu ynė,
  Ja pėrmes kaltėrsisė,
  Shqipėria ime,
  Ja ku ėshtė.


  Fushės qiellore, nėpėr kristale
  Fluturon globi e mban nė shpinė
  Rrugė dhe pemė, zogj e limane
  Zjarre qytetesh qė natėn ndrijnė

  Shpresa e njerėz, erė e tufane
  Globi i mban mbi shpinė

  Rreth e rreth pėrqark,
  Globi rrotullohet,
  Fluturojnė mbi tė,
  Gjithė kontinentet,
  Ja atdheu ynė,
  Ja pėrmes kaltėrsisė,
  Shqipėria ime,
  Ja ku ėshtė.

 9. #9

  Re: Femijet :) :)

  Gabimi i Mirelės  Njė ditė un’ me tebeshir,
  Ne stacionin ton’ tė lagjes,
  Zhgarravita emrin tim,
  Nė urbanin e unazės,

  Shpejt gabimin e kuptova,
  Dhe u nisa pėr ta prishur,
  Por me kot, mė kot vrapova,
  Autobusi ishte nisur,

  Autobusi shkon kudo,
  Emrin tim e mban mbi shpinė,
  Ja Mirela, thot' kushdo,
  Paska bėrė sot njė gabim.

 10. #10

  Re: Femijet :) :)

  Kėnga e zogut  Sa shumė dėshirė un’ kisha,
  Tė ngrihem nė hapėsirė,
  Si zog tė fluturoja,
  Nė qiellin tim tė lirė,

  Njė zogu un’ iu luta,
  Qė krahėt tė mi japė,
  Njė herė tė fluturoja,
  Pastaj tia ktheja prapė,

  U ngrita mes reve,
  E lumtur, shend’ e verė,
  Dhe zogun e lashė,
  Unė me krahė tė prerė,

  M’u duk shumė i mėrzitur,
  Dhe zbrita prapė nė tokė,
  Dhe fort e pėrqafova,
  Si mik edhe si shok,

  Dhe nisėm tė dy tok,
  Ne me mijėra fluturime,
  Ai me krahėt e tij,
  Dhe unė me kėngėn time.

 11. #11

  Re: Femijet :) :)

  Kėnga e ziles  Tik-tak, tik-tak,
  Ne krahėrorin tim,
  Tik-tak, tik-tak
  Zemra gjith’ gėzim

  Me orėn po vrapon...

  Tring zilja, tring zilja
  Zilja tringėllon, tring
  Tring zilja, tring zilja
  Zilja tringėllon.

 12. #12

  Re: Femijet :) :)

  Kėnga e flutures  Fluturoi flutura,
  Mbi lule tė bukura,
  Bleta krahėlehta,
  O mir' se tė gjeta,
  Nė se je punėtore,
  Kapemi pėr dore.

 13. #13

  Re: Femijet :) :)

  S'bie shi pa re  Mbrėmja qetė kur u qas,
  Nėntė herė ki-ki-ki,
  Kėndoi gjeli mbi ēati,
  Gjyshja tha do bjeri shi.

  Por Petriti vėllai im,
  Qė di mirė ēdo mėsim,
  I tha gjyshes kur s’ka re,
  Jo nuk bie shi mbi dhč.

  Gjyshe,
  Macja le tė lahet,
  Prap do tė thahet,
  Gjeli tė kėndoje,
  Sa herė tė dojė,
  Po nuk pati re,
  Po nuk vetėtiu,
  Po nuk bubulliu,
  S’bie shi mbi dhč.

 14. #14

  Re: Femijet :) :)

  Kėnga e rosave  Rosat po lahen,
  Brenda nė liqen,
  Kokėn fusin poshtė,
  Bishtin lart e ngrejnė,

  Lahen e pastrohen,
  O pėr bukuri,
  Pastaj mak, mak, mak,
  Shkojnė pėr nė shtėpi.

 15. #15

  Re: Femijet :) :)

  Kur kthehem nga shėtitja  Kur kthehem nga shėtitja,
  Me vete marr ca lule,
  Nė supe dhe nė zemėr,
  plot zogj me vinė dhe ulen,

  Do marr gjithmonė me vete,
  Nė fushė dhe nė mal,
  Aroma lulesh tinguj,
  Dhe shokėve ua fal.

  Do marr gjithmonė me vete,
  Njė dorė gjelbėrim,
  Pėr nėnėzėn e dashur,
  Dhe pėr babain tim.

 16. #16

  Re: Femijet :) :)

  Ylli  Ylli i vogėl lart nė qiell,
  Digjet porsi zjarr nė pyll,
  Sipėr dheut lart qėndron,
  Xixa-xixa xixėllon.

 17. #17
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Femijet :) :)

  Mace mace pis pis pis
  cka dollapi qe levis

  eshte miu koco miu
  gjithe pjatat i lepiu

 18. #18
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Femijet :) :)

  Per nje germe qe ti se ve

  Per nje D qe ti se ve
  fjala dere behet ere
  dhe shtepia ngel pa dere

  Per nje me qe ti se ve
  fjala mik behet ik
  cben keshtu more besnik
  a i thuhet mikut ik

 19. #19
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: Femijet :) :)

  Aw shume te bukura! Komplimente per temen!!

 20. #20

  Re: Femijet :) :)

  Ty - ty - ty
  erdhi kamioni
  erdhen drute
  te Jetoni

  shoke e shoqe
  po e ndihmojne
  me govate
  drute po i ēojne.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Femijet Jetim
  Nga narkoza nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 23
  Postimi i Fundit: 10-12-2012, 09:05 PM
 2. Sa na pelqejne femijet
  Nga ardona nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 39
  Postimi i Fundit: 09-05-2012, 06:18 PM
 3. Sporti pėr fėmijėt
  Nga ardona nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 07-01-2011, 08:34 PM
 4. Pse gėnjejnė fėmijėt?
  Nga Altin111 nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 24-05-2009, 01:18 PM
 5. Nje sit interesant per femijet
  Nga genocid nė forum Vogėlushėt Shqiptarė
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-04-2009, 06:17 PM