Ndjenjat!


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 10 prej 10
 1. #1

  Ndjenjat!

  Receta Gatimi

  Njerėzit ndryshojnė ndjenjat dhe qėndrimet me tė njėjtėn shpejtėsi qė ndyshojnė interesat

  Kush ka ndjenja me shum dhe nuk i shpreh ato femra apo mashkulli?

  Nqs keni ndonje pyetje mund ta shtoni


  Flm

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Ndjenjat!

  ndjenjat ndryshojne si pasoje e zhvillimit te jetes, e pasojve , e ndodhive te ndryshme, ndryshojne me kalimin e kohes, sepse dhe ne ndryshojme nuk mbetemi te njejte. Nuk eshte e thene se ndryshojne per keq por modifikon.

  Ndjenjat jane njesoj per te dy gjinite, edhe se vajzat per natyre jane me te hapura dhe i shprehin me shume, por kjo nuk do te thote se djemte kane me pak ndjenja, thjesht jane me te turpshem ne shprehjen e ndjenjave.

 3. #3
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13

  Re: Ndjenjat!

  mendoj se djali ka me shume ndjenja dhe nuk arrin dot ti shprehe ato. eshte me shume i permabjtur se femrat ne pergjithesi . pasta ndoshta ndjenjat edhe mund te ndryshojne per njeri tjetrin . kjo varet nga dashuria per njeri tjetrin !

 4. #4
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  Mendoj qe ndjenjat nuk mund te krahasohen. Ato jane te njejta si koncept, por te ndryshme ne perjetimet personale te gjithsecilit.
  Ndjenjat ndryshojne kur njerezit nuk marrin ate qe presin nga nje marredhenie...

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e liritaa
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  29
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  sa per ndjenja kan te dyy si femra si mashkulli por do te thosha qe disa meshkuj nuk i shprehin ndjenjat e tyre kjo esht nje veti negative te djemt perse nuk i thon kurr toq gjerat nuk e di a me duket mua apo esht e vertet qe djem kur te dalin me nje femer behenn qe te duan qe ndjejun per ty a esht krejt e kunderta

 6. #6
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Besoj se ndjenjat nuk varen nga gjinia,ka meshkuj qe ndjejne me shume se sa femrat dhe anasjelltas!

  por qe te ndjej me sinqeritet nje mashkull,kjo me duket paksa e dyshimte dhe e veshtire per te besuar,gjithsesi e thash me siper ka edhe meshkuj qe dashurojne

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e STJUART
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  747
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  8
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Besoj se ndjenjat nuk varen nga gjinia,ka meshkuj qe ndjejne me shume se sa femrat dhe anasjelltas!

  por qe te ndjej me sinqeritet nje mashkull,kjo me duket paksa e dyshimte dhe e veshtire per te besuar,gjithsesi e thash me siper ka edhe meshkuj qe dashurojne
  ...ndjenja ...emer ..gjinia femrore.....por sdo te thote qe eshte ''prone'' e tyre....vec zemres qe nuk njeh gjini.....askush tjeter sdin ta percjell e ta vlersoj ndjenjen...

 8. #8
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga STJUART Lexo postimin
  ...ndjenja ...emer ..gjinia femrore.....por sdo te thote qe eshte ''prone'' e tyre....vec zemres qe nuk njeh gjini.....askush tjeter sdin ta percjell e ta vlersoj ndjenjen...
  E shpreha edhe pak me siper ndjenjat nuk kane te bejne me gjinin

  vetem se teorikisht dhe praktikisht eshte vertetuar se femrat e pervetsojne me shume kete ndjenje!.....

  kane lindur dhe vdesin bashke me to,

  ndersa per meshkujt,edhe nese lindin,vdesin shpejt.............

 9. #9
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Dashuria ėshtė malli pėr tė pėrqafuar me afsh dikė, pėr tė qenė nė njė vend me tė. Ėshtė dėshira pėr ta lėnė gjithė botėn jashtė kur e pėrqafon atė, malli pėr tė gjetur njė strehė tė sigurtė pėr shpirtin.

 10. #10
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  kane edhe meshkujt ndjenja dhe goxha shume Por problemi eshte se nuk eshte dhe aq e lehte t`i shprehesh

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Shpreh ndjenjat e momentit me nje foto
  Nga Mima nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 282
  Postimi i Fundit: 22-10-2014, 01:34 PM
 2. Magjia e ngjyrave dhe ndjenjat qė na shkaktojnė
  Nga Erinaa nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 07-08-2013, 11:21 PM
 3. Gjestet, ndjenjat dhe mendimet e meshkujve
  Nga labja nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 06-03-2012, 06:51 PM