Me mire te kesh miq apo armiq


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 35
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Me mire te kesh miq apo armiq

  Receta Gatimi

  Shpesh degjojme thenie te ndryshme nga njeres te ndryshem per miqte dhe armiqte. Si mendoni, ne jete eshte mire te kesh sa me shume miq apo te kesh armiq?

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Me mire te kesh miq apo armiq

  asnjeri nuk e di se sa armiq ka apo eshte mire te kesh apo mos kesh, e rendesishme eshte te kesh miq, ska rendesi se sa por te jen miq te vertet

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema_d
  Anėtarėsimi
  Dec 2007
  Postime
  185
  Reputacioni
  0

  Re: Me mire te kesh miq apo armiq

  E mira e te mirave eshte qe te kesh sa me shume miq dhe sa me pak armiq.

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e ema_d
  Anėtarėsimi
  Dec 2007
  Postime
  185
  Reputacioni
  0

  Re: Me mire te kesh miq apo armiq

  E mira e te mirave eshte qe te kesh sa me shume miq dhe sa me pak armiq.

 5. #5
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: Me mire te kesh miq apo armiq

  E mira ashu do ishte Ema_d, por miqte e vertet numerohen me gishtatat e nje dore ....
  dhe e shumta here zhgenjehemi dhe nga to .....Per armiqte nuk kam ēte them , shpresoj qe nuk kam

 6. #6
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Me mire te kesh miq apo armiq

  Nje mik dhe shume armiq?

  apo

  Shume miqe dhe 1 armik?


  kam qe qepar qe po e mendoj? kush mund te jete me e arsyeshme

 7. #7
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: Me mire te kesh miq apo armiq

  Nje mik dhe shume armiq!
  Miqesia e vertete, te ben te ndjehesh i/e plote dhe i realizuar!

 8. #8
  i/e rregjistruar 20% Maska e Alb-Angel
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Postime
  385
  Reputacioni
  0

  Re: Me mire te kesh miq apo armiq

  Armiqte duhen se te bejne nder vete te marresh force te luftosh me shume per te arritur aty ku do ti,pak nga inati e pak nga qefi.

  Shume miq....e veshtire ti kesh sot!

 9. #9
  i/e rregjistruar 10% Maska e Flashi
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  51
  Reputacioni
  0

  Re: Me mire te kesh miq apo armiq

  Mė mirė ėshtė qė tė kesh miq se sa armiq,po secili njeri ka edhe miq por edhe armiq.Klm.....

 10. #10
  i/e rregjistruar 20% Maska e briken
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  tiran
  Postime
  115
  Reputacioni
  11

  Re: Me mire te kesh miq apo armiq

  ne te vertet eshte te kesh me shum miq sesa armiq.
  por e keqa eshte se ata qe i ke miqe te kethehen ne arniqe..
  dhe keshtu i bihe thik me dy presa ????

 11. #11
  i/e rregjistruar 10% Maska e VANI1975
  Anėtarėsimi
  Jul 2008
  Vendndodhja
  loutraki grecce
  Postime
  41
  Reputacioni
  0

  Re: Me mire te kesh miq apo armiq

  Me mir armiq se do te thot se je i rendesishem
  dhe ke me teper kujdes
  Sepse po te kesh miq do te thot qe te gjith
  te duan per interes sepse miqet
  e vertet segzistojn me ne ditet qe jetojm

 12. #12
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Me mire te kesh miq apo armiq

  e kam hapur vete kete temen por kam harruar ti pergjigjem.

  Eshte mire te kesh shume miq, lum ai/ajo qe i kane me shumice. Une kam miq, i preferoj ti kem, se keshtu jam me e cilter, me e qete, me ndihmojne te jem ne humor te mire, gjithashtu jam mike shume e mire, dhe per ke mendoj se eshte miku im bej gjithcka, e ve para vetes time.
  Por te kesh miq ka te mirat e te ligat e veta, ndonjehere miku harron kufirin e vet, dhe duke qene se e ke mik, nuk mund tja prishesh, dhe atehere ndihesh keq.
  Te kem armiq nuk me ka pelqyer asnjehere, nuk mujnd te jetoj dot me armiq neper kembe, edhe se jeta me ka mesuar se prej tyre mbrohesh me kollaj se ndaj miqve.

 13. #13
  i/e rregjistruar 35% Maska e Insomnia
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  Atje ku nuk je ti
  Postime
  643
  Reputacioni
  13

  Re: Me mire te kesh miq apo armiq

  Ne shume pergjigje te anetareve vura re qe shumica prej tyre nuk beson ne miqesine e sinqerte: nuk mund te imagjinoj jeten pa nje mik ose mike, e pamundur, madje habitem se si ky opsion hudhet poshte kaq lehte.

  Miqesia ka nevoje per afrimitet, sinqeritet (edhe kur lendon), dashuri pa xhelozi, ndjenja te verteta, etj....
  Miqesia e vertete ndonjehere eshte akoma me e rendesishme se sa dashuria, kuptohet te dyja zene vende te ndryshme, por miku eshte i perjetshem, dashuria shpresohet te jete keshtu!

  Pra sic u pergjigja me siper dhe e konfermoj pa dyshim: eshte me mire 1 mik, dhe shume armiq. (Mua kjo gje nuk me mungon dhe nuk me ka munguar, ndihem e kompletuar dhe kam ku te mbeshtetem)!

  Tani lind pyetja tjeter:

  Mendoni se te gjesh nje mik varet nga fati apo kane te bejne edhe aftesite ose me mire virtytet e njeriut?

 14. #14
  i/e rregjistruar 20% Maska e briken
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  tiran
  Postime
  115
  Reputacioni
  11

  Re: Me mire te kesh miq apo armiq

  [quote="Insomnia"]Ne shume pergjigje te anetareve vura re qe shumica prej tyre nuk beson ne miqesine e sinqerte: nuk mund te imagjinoj jeten pa nje mik ose mike, e pamundur, madje habitem se si ky opsion hudhet poshte kaq lehte.

  Miqesia ka nevoje per afrimitet, sinqeritet (edhe kur lendon), dashuri pa xhelozi, ndjenja te verteta, etj....
  Miqesia e vertete ndonjehere eshte akoma me e rendesishme se sa dashuria, kuptohet te dyja zene vende te ndryshme, por miku eshte i perjetshem, dashuria shpresohet te jete keshtu!

  Pra sic u pergjigja me siper dhe e konfermoj pa dyshim: eshte me mire 1 mik, dhe shume armiq. (Mua kjo gje nuk me mungon dhe nuk me ka munguar, ndihem e kompletuar dhe kam ku te mbeshtetem)!

  Tani lind pyetja tjeter:

  Mendoni se te gjesh nje mik varet nga fati apo kane te bejne edhe aftesite ose me mire virtytet e njeriut?[/quotepo

  po shum bukur e ke permbeledhur.... bravo.. edhe pyetje qe ngerite eshte me te vertet shum ineteresante,,,,
  sa per te gjetur nje mik per mendimin tim .. afetesia ka te bej .. por me shum mendoj se fati ,, keshtu mendoj une

 15. #15
  i/e rregjistruar 20% Maska e Negativ
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Vendndodhja
  Podujevė
  Postime
  135
  Reputacioni
  0

  Re: Me mire te kesh miq apo armiq

  Ne Qoft se ke Miq ,dije se gjithmon mes tyre eshte nje Armik...

 16. #16
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13
  me mire nje mik e shume armiq Renix sepse miqesia e vertete eshte e rralle

 17. #17
  Eshte nje shprehje qe thote,zot me ruaj nga miku se nga armiku ruhem vete.
  Me mire te kesh armiq..

 18. #18
  i/e rregjistruar 10% Maska e Bessa
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Vendndodhja
  Prishtine
  Postime
  68
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Une mendoj se te duhen qe te dy palet
  dhe Miqet dhe Armiqet
  Armiqet krijohen nga zilia e tyre dmth ia vlen kur ke armiq-njerezit qe bejne dicka ne jete kan shume armiq
  Ndresa Miqet tregojn vleren tende si njeri

 19. #19
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13
  me mire te kesh pak miq , por aman miq per koke ! por edhe shume armiq nuk duhen ( ndoshta ndji ne te ralle )

 20. #20
  E rregjistruar 35% Maska e girl08
  Anėtarėsimi
  Oct 2008
  Vendndodhja
  Tirane
  Postime
  1,100
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  14
  miq me mire. armiqte sa me larg...........

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Cfare eshte me mire te kesh IP Statike apo IP dinamike
  Nga ReniX nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 29-03-2012, 06:44 PM
 2. Shtatzania, si tė mos kesh problem
  Nga vaaldr1n nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 14-11-2011, 02:21 AM
 3. KESH, energji pa kufizim per festa
  Nga Altin111 nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 17-12-2007, 07:48 PM
 4. Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 30-11-2006, 06:14 AM