Anekdotat e mia:)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 18 prej 18
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Anekdotat e mia:)

  Receta Gatimi

  Dikush donte ti thoshte dicka taksixhiut. Sic ishte ne sediljen prapa pra, e prek me miresjellje nga mbraa.

  Taksixhiu cmendet. Humbet kontrollin, perplaset me nje kosh plehrash, hypen mbi trotuar, shpeton per qime nga nje peme, dhe ndalon vetem pak centimetra perpara nje vitrine dyqani. Kthehet nga klieti dhe i thote:
  - Je i cmendur? Perpak sa me pushoi zemra.
  - Por, i thote klienti, une vetem sa ju preka pak per tju bere nje pyetje.
  - Po, ke te drejte e kthehet taksixhiu, por ta dini se eshte dita e pare qe punoj se taksixhi. keto 25 vjetet e fundit kam punuar me makine funerali...

 2. #2
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Anekdotat e mia:)

  Kulmi..

  - Cili eshte kulmi i rracizmit ?
  - Te pish whisky black&white ne gota te vecanta..


  Ne lokal..
  - Kam gjuhe vici, koke derri, melci qengji...
  - Nuk kam ardhur ketu te degjoj problemet e tua. Me sill pak menune te lutem.

  Riparuesi..
  - Nuk munda tju rregulloj dot frenat, prandaj ju forcova borine.

 3. #3
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Anekdotat e mia:)

  Skica..

  (Ne nje ndermarje shteterore..) Luten nenpunesit qe vijne me vonese ne mengjes te kalojne ne anen e djathte te shkalles, ne me menyre qe te mos perplasen me ata qe ikin heret ne dreke..

  (Dy lope diskutojne..) Thua te na godase ajo semundja e lopeve te cmendura? E cme duhet mua, - pergjigjet tjetra, - une jam kale..

  (Pervoja..) Pervoja eshte dicka e mrekullueshme. Te ben te njohesh gabimin cdo here qe e perserit..

  (Tek Doktori..) Doktor, e theva doren ne dy vende.. E, - pergjigjet doktori, - mos shko me ne ato vende..

  *******

  Fjalor..


  (Kembesoret..) Egzistojne dy lloj kembesoresh. Te shpejtet, dhe te vdekurit..

  (Shendeti..) Menyra me e ngadalte per te vdekur..

  (Jeta..) Mos e merrni jeten me tere mend. Askush nuk doli i gjalle prej saj..

 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Anekdotat e mia:)

  Fjalori bashkekohor..

  Pesimist
  Optimisti me pervoje

  Nje e dhjeta e sekondes
  Pjese kohore qe ndermjetson midis hapjes se fanarit jeshil me sharjen e shoferit qe gjendet prapa

  Diplomat
  Dikush qe te thote te shkosh ne djall, me nje menyre te tille, saqe mezi prźt te fillosh udhetimin

  Ekonomist
  Nje specialist qe do te dije neser perse ate qe parashikoi dje nuk u be sot

  Pune e perbashket
  Mundesia me e ndershme per tja hedhur fajin tjetrit

  Dhimbje koke

  Menyre pergjigjeje, e perdorur zakonisht nga grate

  Keshilltar
  Dikush qe perdor oren e gruas tende, te thote oren, e te kerkon shperblim per kete

  Bankier

  Ai qe te jep borxh cadren kur koha eshte e vrenjtur, e ta merr prapa kur bie shi

 5. #5
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Anekdotat e mia:)

  Sherbetorja..


  I zoti i shtepise i thote sherbetores se sapoardhur..

  - Shiko une me Zonjen ngrihemi ne zakonisht ne oren 8.00. keshtu qe rreth ores 8.15 marrim mengjesin...
  - Mmm une nuk jam e sigurte c'fare ore mund te cohem, - thote sherbetorja, por s'ka gje mund ta filloni mengjesin edhe pa mua..

 6. #6
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Anekdotat e mia:)

  Rruga e zjarrit...


  Nje grua i telefonon ndihmes se shpejte dhe u thote:
  - Dua tju tregoj per nje zjarr qe ka rene.
  Zjarrfikesi nga ana tjeter e linjes e pyet
  - Ku ka rene zonje..
  - Ne kuzhinen time, - thote ajo.
  - Jo, thote zjarrfikesi – e kisha fjalen si do te shkojme atje.
  - Atehere.. mund te futeni nga hyrja qendrore, te kaloni neper korridor, te hidhei ne sallon.. e duke u futur nga dera e mbrapshme do te shkoni ne kuzhine..
  - Me falni zonje, - thote zjarrfikesi – ajo qe doja tju thoja ishte si do te vijme ne qe KETU deri ATJE ku jeni juve

  Pas nje pauze te vogel gruaja pyet...
  - Nuk i keni me ato makinat e kuqe me sirena????

 7. #7
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Anekdotat e mia:)

  Ne klase...


  Mesuesi
  -Perse po e barazon?

  Nxenesi
  -Qe ti nxjerr rrenjen!

  Nxenesi tjeter
  -Pastaj do ta shkulim?

  Mesuesi
  -Po dhe di ti pish lengun ??!!

 8. #8
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: Anekdotat e mia:)

  te lezetshme keto Emaus

  Po e ve dhe une nje

  (Tek doktorri )

  Doktor, ēdo pjese e trupit qe prek me gisht me dhemb ...
  doktori i pergjijget :epo duhet te keni thyer gishtin ....

 9. #9
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Anekdotat e mia:)

  Test Psikologjik...


  E zeme se je ne nje pyll te dendur e te merr uria. Cilen nga frutat e meposhteme do te zgjidhje..? Mos harro zgjedhja tregon shume per vetite e tua.

  1. Nje molle
  2. Nje dardhe
  3. Nje portokalle
  4. Nje banane
  5. Nje pjeshke

  Shiko rezultatet me poshte:
  -
  -
  -
  -
  -
  -
  Nese zgjedh molle kjo do te thote se te pelqejne shume mollet

  Nese zgjedh dardhe kjo do te thote se te pelqejne shume dardhat

  Nese zgjedh portokalle kjo do te thote se te pelqejne shume portokallet

  Nese zgjedh banane kjo do te thote se te pelqejne shume bananet

  Nese zgjedh pjeshke kjo do te thote se te pelqejne shume pjeshket


  *********


  Jam i sigurte se po me kerkon tani te me japesh nje grusht, po ku te me gjesh se edhe une po kerkoj ate qe me dergoi kete mesazh…??!!

 10. #10
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Anekdotat e mia:)

  Copeza jete..


  - Re kumbar po ti je me i piset se une
  - Po more kumbar po mos harro se jam edhe dy vjet me i madh
  - Kur gjyshi im ishte i ri, Deti i Vdekur ishte akoma i semure…


  ***

  Polici rrugor - Keni pire?
  Shoferi - Pse duhet te bej porosine?


  ***

  Nje hebre dhe nje japonez ne tren…
  Hebreu - Pa me thuaj, mos je gje hebre…
  Japonezi - Jo, japonez jam
  Hebreu - (pas dhjete minutash) shiko nese je hebre ma thuaj mos ki turp
  Japonezi -Po jo more mik, japonez jam
  Hebreu - (pas dhete minutash) Shiko tani qe ska asnje njeri ne tren ma thuaj hapur hebre je..
  Japonezi - (… i inatosur) epo mire hebre jam. U kenaqe tani
  Hebreu - Cudi… se ngjan shume me japonez ??!

 11. #11
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Anekdotat e mia:)

  shume te forta fare Emaus

  Po shtoj dhe une nje qe mu kujtua:

  Kulmi i thatėsires?! Te beje lopa qumėsht plure.

 12. #12
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Anekdotat e mia:)

  SONDAZH...


  U be nje sondazh me pyetjen kryesore:
  “Ju lutemi na thoni mendimin tuaj per mungesen e ushqimit ne pjesen tjeter te botes”

  Nuk egzistoi asnje perfundim i sondazhit sepse:

  - Ne Afrike nuk dinte njeri cdo te thote “ushqim”
  - Ne Europen Perendimore asnje nuk dinte cdo te thote ”mungese”
  - Ne Europen Lindore askush nuk dinte cdo te thote “mendimin tuaj”
  - Ne Ameriken Jugore asnjeri nuk dinte cdo te thote “ju lutemi”
  - Ne USA askush nuk dinte cdo te thote “pjesa tjeter e botes” …??!!

 13. #13
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Anekdotat e mia:)

  KUJDES NE PERDORIM...

  Etiketa te vendosura si udhezime per perdorimin e sendeve te ndryshme...

  1. Ne nje tharese flokesh…
  Mos e perdorni gjate gjumit ??!

  2. Per nje sapun vendi…
  Perdoreni si nje sapun te zakonshem ??!

  3. Per ushqim te ngrire…
  Perdorimi - Para se ta hani shkrijeni ??!

  4. Per mbulesen e dorezes se dushit…
  Kujdes, nxe vetem nje mbulese ??!

  5. Ne nje pako me embelsira (e vendosur ne fund)..
  Kujdes, mos e permbysni pakon, bie (derdhet) ??!

  6. Per nje ilac gjumi…
  Kujdes, mund te shkaktoje pagjumesi ??!

  7. Per dritat e Krishtlindjeve…
  Kujdes, vetem per perdorim te brendshem e te jashtem ??!

  8. Ne nje pakete farash te nje firme ajrore…
  Perdorimi: Hapni paketen, hani farat ??!

 14. #14
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Anekdotat e mia:)

  Nje llogaritje...


  Mendo nje numer

  Shumezohe me 3

  Shtoji edhe 5

  Zbrit numrin e pare

  Shtoji 7

  Pjestoje me 3

  Hiq prapeshtesat dhjetshe

  Mbyll syte…

  /

  /

  /

  /

  /

  erresire eeeee ??!!

 15. #15
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Anekdotat e mia:)

  Nese mundesh...


  - Nese mundesh te fillosh diten pa kafeine
  - Nese mundesh te jesh gjithnje i qeshur pa ndjere lodhje dhe dhimbje
  - Nese mundesh te mos ankohesh kurre e te mos ti besh te tjeret te degjojne vazhdimisht problemet e tua
  - Nese mundesh te hash cdo dite te njejtin ushqim, dhe te jesh mirenjohes per kete
  - Nese mundesh te kapercesh faktin se me te dashurit e tu jane te zene me pune e skane nge te merren me ty
  - Nese mundesh te mos cash koke kur te tjeret shperthejne inatin e tyre mbi ty
  - Nese mundesh te pranosh cdo kritike pa asnje reagim
  - Nese mundesh te perballosh boten pa genjshtra dhe mashtrime
  - Nese mundesh te fitosh mbi ankthin pa ndihmen mjeksore
  - Nese mundesh clodhesh pa alkool
  - Nese mundesh te kesh nje gjume te thelle cdo mbremje,
  /
  /
  /
  /
  /
  /
  - atehere ka shume mundesi qe te jesh qeni i shtepise.

 16. #16
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Anekdotat e mia:)  Kjo e fundit e papame!

 17. #17
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Anekdotat e mia:)

  Nje cigane i afrohet nje burri te trishtuar dhe i thote:
  - Te them fatin tend?
  Zoteria pranon. Cigania merr doren e tij dhe pasi e shikon i thote:
  - Mos ki frike. Rete do te prishen. Stuhia do te kaloje. Dhe perseri qielli do te kthjellohet per ty…
  Dhe zoteria duke e nderprere i thote:
  - Zonje, une kerkova qe te me thuash fatin tim jo parashikimin e kohes!
  *************


  - Genti, nuk te vjen turp qe lepin torten?
  - Eshte e paster gjuha ime mama…
  **************


  - Genti u kthye ne dyqan me lapsin qe kishte blere para tre ditesh. Shitesi e pyet pse e ktheu mbrapa, dhe Genti pergjigjet:
  - Ben shume gabime ortografike!  ***************

  Vellai: - Mami, Genti po ha gazeten.
  Mamaja: - Nuk ka gje, e djeshme eshte.  ***************


  - E le vajzen tende qe te dali me kete rrugac?
  - E pse jo?
  - Po nuk e di? Ka bere 7 vjet burg!
  - Aaaaaa, mashtruesi, mua me tha vetem 2 vjet!

 18. #18
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Anekdotat e mia:)

  Nje cigane i afrohet nje burri te trishtuar dhe i thote:
  - Te them fatin tend?
  Zoteria pranon. Cigania merr doren e tij dhe pasi e shikon i thote:
  - Mos ki frike. Rete do te prishen. Stuhia do te kaloje. Dhe perseri qielli do te kthjellohet per ty…
  Dhe zoteria duke e nderprere i thote:
  - Zonje, une kerkova qe te me thuash fatin tim jo parashikimin e kohes!
  *************


  - Genti, nuk te vjen turp qe lepin torten?
  - Eshte e paster gjuha ime mama…
  **************


  - Genti u kthye ne dyqan me lapsin qe kishte blere para tre ditesh. Shitesi e pyet pse e ktheu mbrapa, dhe Genti pergjigjet:
  - Ben shume gabime ortografike!  ***************

  Vellai: - Mami, Genti po ha gazeten.
  Mamaja: - Nuk ka gje, e djeshme eshte.  ***************


  - E le vajzen tende qe te dali me kete rrugac?
  - E pse jo?
  - Po nuk e di? Ka bere 7 vjet burg!
  - Aaaaaa, mashtruesi, mua me tha vetem 2 vjet!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi