Receta Gatimi

Rezultati i sondazhit: Jeni dakort qė Kosovės ti kthehet emri i vjetėr Dardani?

Votuesit
30. Ju nuk mund tė votoni nė kėtė sondazh
 • Jo, nuk jam dakort

  16 53.33%
 • Jam shumė dakort

  14 46.67%

Kosovė apo Dardani?


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 18 prej 18
 1. #1
  Mr. Lirenti Administrator Maska e Lirenti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  root
  Postime
  444
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  10

  Kosovė apo Dardani?

  A jeni dakort qė Kosovės ti kthehet emri i vjetėr Dardani?

  Si mendoni pėr ngaterrimin qė i bejne qytetaret e huaj, midis shqiptetareve te Kosoves dhe shqipetareve te Shqiperisė. Mos vallė bazohen qė qytetaret e Kosoves kanė perdorur flamurin shqiptar deri nė kete kohė?

  Diskutim tė mbarė

 2. #2
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e bledi1
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Vendndodhja
  A, A
  Postime
  548
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  jo pse ti kthehe emri me mire si e,ka emrin.

 3. #3
  i/e rregjistruar 20% Maska e Lucatonii
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  München
  Postime
  191
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Jo more pse me e ndrru emrin bash mir e ka...Oj Kosov ojj Nana Imee ihaaaaaaaaaaaa opaaaaaaaaaaaa

 4. #4
  i/e rregjistruar 10% Maska e belti
  Anėtarėsimi
  Jan 2009
  Postime
  11
  Reputacioni
  0
  emri eshte shum i mir edhe dardani po ne jemi kosovar e dardan jemi te gjith shqiptaret

 5. #5
  i/e rregjistruar 10% Maska e besmir0212
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  48
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga belti Lexo postimin
  emri eshte shum i mir edhe dardani po ne jemi kosovar e dardan jemi te gjith shqiptaret
  Pajtohem

 6. #6
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  Jo nuk ka nevoje mire eshte keshtu Kosove...(mendimi im)

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e waloni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Postime
  43
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  me kqyr holl e holl fjala kosovė sosht shqip hiq

 8. #8
  The World Anėtar Nderi Maska e Erdi
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  n'Toke
  Postime
  1,229
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  18
  qyqy me kqyr holle e holle gjysmen e ballkanit e kishin pas shqiptaret.

 9. #9
  Revulucionisti 10% Maska e Lig gastroduodenales
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  n'H1N1
  Postime
  10
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Me mire Dardani

 10. #10
  Il CaTuNaRiO Anėtar Nderi Maska e eugjeni
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  DURRES
  Postime
  315
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  17
  mire e ka kosove
  ate here ne ta kthejme arberi iliri
  sduhet ti ndryshojme emrat si mbreti grate

 11. #11
  i/e rregjistruar 20% Maska e aldo24
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Postime
  281
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  16
  Une them qe me mire ta lejne si e ka Kosove.

 12. #12
  i/e rregjistruar Maska e imus
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Postime
  9
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  qe shqiptaret per te huajt njihen vetem ata te shqiperise ndersa te tjeret thirren kosovar apo diē tjeter eshte angazhim konstant i polotikes serbe.Serbet vazhdimisht kane tentuar qe ta perēajne popullin shqiptar jo vetem fizikisht per edhe shpirterish kulturaisht,por si duket nuk ja doli.Ndjehem shume krenar qe i perkas nji populli i cili ne perpjekjet qindravjeēare per mbijetese arriti te dale me i forte dhe me i perqendruar rreth nje strumbullari,rreth nje boshti siē eshte shqiptarizmi.Jam krenar qe jam shqiptar edhe ne itali dhe kudo gjetk.Rruge te mbare paē shqiptari

 13. #13
  i/e rregjistruar Maska e imus
  Anėtarėsimi
  Aug 2009
  Postime
  9
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Une edhe pse jam per emertimin Dardhani e dij se kjo nuk behet sepse sjell ngaterresa te tjerra per faktoret x pra un nuk dij pse e quajm dardani e jo dardhani kur dihet se d ne mes te fjales ka ardhur nga sllavishtja sepse ne shipe eshte dh si fjala vardar per mua vjen nga bardhar pra prape na del "d"slave dhe ne kete rast "v"_"b"slave shqip babiloni slave vaviloni.

 14. #14
  I/e Perjashtuar Maska e viagra
  Anėtarėsimi
  Sep 2009
  Postime
  2
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Jo mendoj se i shkon shume ky emer qe ka dhe nuk e kisha ndrruar me asnje tjeter .

 15. #15
  i/e rregjistruar 10% Maska e drinihack
  Anėtarėsimi
  Jul 2009
  Postime
  16
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Une mendoj qe po ta ket emrin Dardan

 16. #16
  i/e rregjistruar 10% Maska e nafaka
  Anėtarėsimi
  Feb 2007
  Vendndodhja
  KOSOV
  Postime
  21
  Reputacioni
  0
  Po isha per emrin Dardani dhe te kemi flamurin si dhe himnin e le te dihet nje her se nuk kemi luftuar per ket flamur e ket himen edhe ashtu didi nuk po na shkon me ket emer qe kemi hahhahahha......

 17. #17
  i/e rregjistruar 20% Maska e arditu
  Anėtarėsimi
  Jan 2010
  Postime
  134
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15
  nuk eshte mir ta mbajm emrin e nje sorre me mire dardani

 18. #18
  tung 10% Maska e vuglushe
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  prizren
  Postime
  35
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  jo emri KOSOV eshte shum i mir oj KOSOV o djep lirije KOSOVA krenare KOSOVA kreshnike nuk i ndrrohet emri me asgje e kush te ka deshir tja nderroj emrin KOSOVES tja bej dardani lirshem le te nderroj emrin e vet ose le te jetoj ne lagjen dardanija heheeeeeeeee

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Ahengu i kallasheve nė Kosovė !
  Nga mOrtaja123 nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 30-10-2011, 05:56 PM
 2. Eminem vjen nė Kosovė
  Nga ulkina nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 08-05-2011, 10:07 PM
 3. Interneti nė Shqipėri dhe nė Kosovė.
  Nga vaaldr1n nė forum Rrjeti Kompjuterik dhe P2P
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 03-11-2010, 08:04 PM
 4. BE-ja nuk e duron nepotizmin nė Kosovė
  Nga Kliton nė forum Shtypi i Ditės
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 11-02-2009, 09:05 AM
 5. Cmendoni per divorcin ne Kosove?
  Nga qejeku nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 07-02-2009, 11:52 AM