Receta Gatimi

Fotoaparati 102 megapikselėsh i Fujifilm do tė kushtoj 10.000 dollarė (foto)


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  27

  Wink Fotoaparati 102 megapikselėsh i Fujifilm do tė kushtoj 10.000 dollarė (foto)

  Fujifilm ka lansuar modelin e ri tė fotoaparateve GFX 100.

  Pėrveē rezolucionit tė lartė, GFX 100 ka disa specifika serioze. Vetė sensori vjen me ndriēim, qė do tė thotė se do tė jeni nė gjendje tė rritni ISO dhe tė kapni imazhe tė ēarta edhe nė dritė tė pakėt.

  Fujifilm tha se ėshtė kamera e formatin tė mesėm me autofokus me mbulim tė plotė me gjurmim tė objektit dhe syrit dhe fytyrės dhe falė kėsaj sistemi do tė realizojė foto 210 pėr qind mė shpejtė sesa modeli GFX 50R.

  GFX 100 ėshtė i pajisur me stabilizim pėr reduktim tė dridhjeve, gjithashtu ofron video 30fps 4K me fuqi regjistrimi 10-bit, ekran me prekje me 5.76 milionė pika EVF, porta tė dyfishta UHS-II dhe dy bateri.

  Modeli kushton 10 mijė dollarė pa lente dhe del nė shitje mė 27 qershor.


  Foto  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  19
  10.000 $ vetem aparati, pa lentet.

  kurse lentet dolen qe ishin 1.300$.

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 01-07-2014, 10:50 PM
 2. Zbulohen foto te Sony Xperia Mint (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Smartphone
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 26-07-2012, 08:33 PM
 3. Njė milionė dollarė tė shpenzuar pėr kėpucė (foto)
  Nga vaaldr1n nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 11-07-2012, 10:43 PM
 4. Kompiuteri 1 Milion Dollarė (foto)
  Nga ReniX nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 21-05-2007, 04:54 PM

Etiketat pėr kėtė Temė