FIERI


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 2 prej 2
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  FIERI

  Receta Gatimi

  Fieri ėshtė qytet bregdetar nė Shqipėrinė e jugut. Pėr herė tė parė emri i Fierit pėrmendet rreth vitit 1620. Kryetar i Bashkisė sė Fierit ėshtė Baftjar Zeqo.

  Fieri ėshtė qytet bregdetar nė Shqipėrinė e jugut. Pėr herė tė parė emri i Fierit pėrmendet rreth vitit 1620. Kryetar i Bashkisė sė Fierit ėshtė Baftjar Zeqo.

  Ekonomia

  Fieri ėshtė njė qendėr e rėndėsishme industriale nė Shqipėri. Pėr tu pėrmendur janė Industria e Naftės, nxjerrja dhe pėrpunimi i saj. Nė Fier ndodhet fusha naftėmbajtėse me e madhe e Shqipėrisė. Gjithashtu pėr tu pėrmendur ėshtė dhe industria e transportit.

  Transporti

  Fieri ndodhet rreth 115 km larg Tiranės, kryeqytetit tė Shqipėrisė. Ndodhet rreth 40 km larg Vlorės dhe rreth 40 km larg Beratit. Eshtė njė nga nyjet kryesore tė jugut persa i pėrket transportit. Fieri ėshtė pjese e rrjetit hekurudhor shqipetar.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: FIERI

  Ja dhe guida e Fierit, nga fieriweb
  http://www.youtube.com/watch?v=RKTTnW5Tin8

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. FIERI IM.........
  Nga carolina nė forum ThaSheTheMe
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 27-10-2012, 08:28 PM
 2. pershendetje nga fieri
  Nga aliu nė forum Prezantohuni nė Forum
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 06-05-2011, 11:14 PM
 3. Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 10-07-2009, 09:43 AM
 4. Fieri, 25% e sėmundjeve nga ndotja
  Nga EMAUS nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 08-04-2008, 03:42 PM
 5. Fier, dhjete studio ēelin me foto ekspoziten “Fieri ne vite&
  Nga ReniX nė forum Aktualiteti Shqiptar
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 23-12-2006, 01:32 AM