Meshkujt S'DUAN BIONDET


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 30
 1. #1
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Meshkujt S'DUAN BIONDET

  Receta Gatimi

  Meshkujt dhe BIONDET

  Krejt ndryshe nga filmi i Merlin Monrosė, pėr meshkujt shqiptarė tė preferuara janė brunet. Me to mund tė martohesh. Kurse me biondet...

  Krejt ndryshe nga filmi i Merlin Monrosė, pėr meshkujt shqiptarė tė preferuara janė brunet. Me to mund tė martohesh. Kurse me biondet... Ato janė tė bukura Historitė rozė tė familjes Kenedi nxorėn edhe shprehjen mė tė famshme sa i takon ndarjes sė femrave nė dy kategori tė mėdha: "Kenedit dashurohen me biondet, por nė fund martohen me brunet". Thuhet se floku i errėt tregon njė karakter femre, ku mund tė kesh mė shumė besim. Thuhet se biondet janė mė mendjelehta. Ka kaq shumė barsoleta pėr tė qenit bionde, sa biondet e tė gjithė botės kanė arritur tė ndihen deri tė diskriminuara.E megjithatė, kur vjen puna tek joshja, magjia e biondeve duket e paperėndueshme. Sepse ato bien menjėherė nė sy. Tė paktėn ata qė i pėlqejnė thonė se i pėlqejnė pikėrisht sepse bukuria e tyre spikat menjėherė. Kurse ata qė duan brunet, ndjehen edhe mė tė sigurtteksa thonė qė ato janė mė tė ėmbla, mė inteligjente dhe mė tė besueshme. Me pak fjalė, me to mund tė martohesh.


  Andis Harasani, nė altar me njė brune

  Brunet tė ngrohta, biondet "ok", kuqet tė liga. Ky nuk ėshtė pėrfundim universal, po ėshtė ajo qė ka arritur tė zbulojė njė 35-vjeēar beqar si Andis Harasani. Nė teori del kush e njeh mirė atė fushė, dhe Harasani duket se ėshtė nga ata qė merr vesh nga femrat dhe sigurisht s'ėshtė pėrvoja me dritat qė ia ndriēon kaq qartė idetė, por pėrvoja me femrat. Nė renditjen e parapėlqimeve tė tij kryesoj- nė brunet, por edhe biondet i pėlqejnė. Nėse tė parat fitojnė sepse janė tė ngrohta, tė dytat i ka pėr zemėr "sepse e marrin jetėn lehtė". Ndofta ėshtė koha ta besosh mė shumė, pėrderisa pėrforcohet edhe nga Andis Harasani. Duket se nuk ka pasur eksperienca tė mira me vajzat me flokė tė kuqe, aty duket se ndalet simpatia pėr gjininė femėrore, sepse i quan tė liga nė shpirt. Gjithsesi, kjo s'do tė thotė gjė pėr kokėkuqet nė pėrgjithėsi, por ato vajza qė ka njohur Andisi e kanė zhgėnjyer nė atė pikė sa t'i urrejė. Pėr ta lėnė urrejtjen dhe pėr t'u kthyer te ēdo gjė e bukur, flasim sėrish pėr biondet dhe brunet. Nėse ia kalon mire me tė dyja "ngjyrat", beqari deklaron se kur tė vendosė tė ndryshojė kėtė stil jete, pra do tė vendosė tė zgjedhė atė qė do t'i ndryshojė statusin e beqarit, ajo do tė jetė njė brune, njė brune e ngrohtė. Duket se nuk ka ndėrmend mesa duket tė qėndrojė gjithmonė i lirė, njė vajzė me njė vello tė bardhė mbi flokė tė errėta ndoshta do ta ēojė nė altar Harasanin.

  Edi Paloka: "Votoj brunet"

  "Preferoj brunet, ēėshtje shijeje". Duket si fraza mbyllėse e njė reklame, por nė tė vėrtetė ėshtė fjalia me tė cilėn fillon dhe mbaron idenė e tij Edi Paloka pėr sa u pėrket preferencave mbi ngjyrėn e flokėve tė femrave nė pėrgjithėsi dhe partnereve nė mėnyrė tė veēantė. Atij ėshtė e vėshtirė t'I nxjerrėsh arsye pėr kėtė argument, sepse mė tepėr se me mendimin, kjo preferencė ka tė bėjė me atė pjesė tė pandėrgjegjshme, ku tė vendosėsh "pse"-tė, s'bėn asgjė pėrveēse humb kohė aty ku s'duhet. "Kur shoh njė bionde dhe njė brune, mė tėrheq kjo e fundit". Ėshtė njė tėrheqje qė lind menjėherė nė mėnyrė tė drejtpėrdrejtė e qė politikanin, qė s'mendon vetėm pėr politikė, ky instikt nuk e ka zhgėnjyer. Magjinė e bruneve ai thotė se e "ka provuar" plotėsisht dhe ndihet aq mirė me shoqėrinė dhe gjithēka tjetėr qė dinė tė dhurojnė kėto femra, sa s'ka pse hedh sytė nė kampin tjetėr. Megjithėse vėshtirė tė besosh se ka njė ndarje me thikė nė femrat e jetės sė njė mashkulli, aq mė tepėr tė njohur dhe tė lirė nė tė njėjtėn kohė. Sėrish kur bėhet fjalė pėr shije, ato mbeten tė padiskutueshme (ashtu si dhe ngjyrat dhe preferencat nė ushqim, sipas njė thėnieje tė vjetėr latine). Politika me brunet duket se i kanė ecur mirė Edit. Ato e tėrheqin shumė fillimisht dhe pėr mėnyrėn si janė dhe si vazhdojnė tė mbeten tėrheqėse edhe nė njohjen e mėtejshme. Ja pse ai nuk ka mėdyshje pėr votėn e tij, ajo shkon pėr brunet.


  Luis Ejlli pushtohet nga biondet


  Edhe pse shumė i ri, nuk ėshtė fėmijė tė besojė nė pėrralla. Qė biondet janė mendjelehta mos ia tregoni Luis Ejllit. Edhe pse ka dėgjuar tė flitet shumė pėr kėtė, ai nuk ėshtė dakord. Atyre jo vetėm nuk u mungon inteligjenca e quajtur ekskluzivitet i bruneve, por pėr mė tepėr, pėr tė janė mė tėrheqėse. Preferon biondet pra. Ato e tėrheqin menjėherė, ndoshta sepse bien mė shpejt nė sy. "Pėlqej biondet, jo se kjo ka ndonjė lidhje me karakterin e tyre, sepse ēdo brune dhe bionde ka veēoritė e saj, por thjesht se nė pamje ato mė duken mė tėrheqėse". Ai nuk pėrpiqet tė filozofojė rreth femrave, apo tė mbahet si njė njohės i pėrkryer i botės sė tyre. Thjesht shpreh me sportivitetin e moshės, se shkon aty ku e ēon zemra, ose ... atje ku i shkojnė sytė. Luisi ėshtė shumė i tėrhequr pas pamjes sė jashtme dhe sigurisht qė te ajo qė i bie mė shumė nė sy, pėrqendrohet mė tepėr. Njė tip plot humor dhe energji pozitive nuk mendon pėr problemet, por pėr zgjidhjet e tyre dhe kėshtu e sheh jetėn me optimizėm edhe nė lidhje me partneret e tij, pėr tė cilat mendon se gjithmonė ekziston njė mundėsi tė mbeten tė bukura pėrherė. Ajo qė thuhet pėr biondet, se humbasin nga bukuria e tyre me kalimin e kohės, Luisi gjen njė pėrgjigje alla shkodrane, praktike e me humor. "Nė rast se do shoh se partnerja ime nuk do duket bukur me flokė tė verdha, atėherė do t'I them t'i lyejė tė errėta. Tashmė ēdo problem fizik e ka njė zgjidhje, si nė fytyrė dhe nė trup". E paska ndarė mendjen Luisi, femra e jetės sė tij do jetė bionde, tė paktėn fillimisht.


  Ledion Liēo dhe brunet e pėrjetshme

  Edhe ai, njė nga djemtė mė trendy tė ekraneve shqiptare, u bė pjesė e diskutimit gati mė klasik rreth femrave "brune apo bionde". Me njė look nordik dhe super tė veēantė, Ledioni tregon se nė shije ėshtė ca mė tradicional dhe autokton. I pėlqejnė brunet tipike mesdhetare, se janė mė tėrheqėse dhe mė tė kėndshme pėr sytė e tij. Ndoshta dhe si pjesė e ligjit se polet e kundėrta tėrhiqen, njė djalė si ai, biond e me sy tė kaltėr, gjen tėrheqjen e duhur nė ngjyrat e tokės dhe nė prekjen e diellit. "Pėr njė brune ėshtė shumė mė e lehtė pėr tė qenė e bukur, kurse njė bionde duhet tė jetė pėrsosur pėr tė qenė e tillė". E thėnė prej tij, duket gati njė mision i pamundur pėr vajzat me ngjyrėn e flokėve tė tij qė tė jenė tė bukura, meqė e pėrsosura ėshtė kaq e rrallė, por jo e pamundur. Gjithsesi deri sa tė shfaqet ajo, Ledioni ka pikasur shumė brune bukuroshe, qė duken tė tilla. Ai mendon se edhe kur janė tė bukura, biondet me kalimin e kohės nisin tė humbasin mė shpejt se rivalet e tyre me flokė tė errėt, karakteristika tėrheqėse tė pamjes. Edhe pse ndalet te paraqitja e jashtme - e pashmangshmja tėrheqje e parė pėr kėdo - Ledioni kalon dhe nė atė ēka fshihet pas. Me aq bionde dhe brune sa ka njohur, ai pranon se ka diēka tė vėrtetė te lidhjet ngjyrė flokėsh - ngjyrim karakteri. Ai i sheh biondet si mė naive dhe femra mė tė dobėta, ndėrsa te brunet pėlqen njė veēori qė ėshtė mė e pranishme te to, karakterin e fortė. Se sa do qėndrojė me kėto pėrshtypje, s'mund ta thuash, por tani pėr kėdo qė donte ta dinte, Ledioni pėlqen brunet.

  [highlight=#BFFFFF:2lvx8qdh] Erion Veliaj: "Edhe kėshtu, edhe ashtu"[/highlight:2lvx8qdh]
  "Mė duken nė mėnyrė tė njėjtė tėrheqėse brunet dhe biondet". Jo vetėm I sjellshėm si gjithmonė, por i sinqertė dhe kavalier nė rrėfimin e preferencave. Nga njė i ri si ai, nė luftė tė pėrhershme me komplekset, kjo edhe pritej: gjithmonė i hapur, pa kufizime. Nėse peshorja e parapėlqimeve tė meshkujve me gjithė komplimentet, kritikat e shijet e tyre, anon herė nga brunet e herė nga biondet, Erion Veliaj i thotė "mjaft". Pėr tė asnjė veēori tjetėr nuk lidhet me ngjyrėn e flokėve: karakteri, inteligjenca dhe pamja variojnė njėlloj te femrat brune dhe bionde, kurse shijet e tij janė plotėsisht tė hapura pėr tė dyja ngjyrat. "Kam pasur eksperienca shumė tė mira si me biondet dhe me brunet dhe jam zhgėnjyer njėlloj prej tyre". Nuk gjen asnjė shtysė pėr tė preferuar njė grup mė tepėr se njė tjetėr dhe asnjėherė ngjyra e flokėve nuk ka qenė kriter nė parapėlqimet pėr femrat. Ai mendon gjithashtu se tė qenit bionde apo brune nuk flet aspak pėr personalitetin e femrave. Erioni, njė aktivist pėr thyerje tabush tė rėndėsishme shoqėrore, shfaq kėtė prirje dhe nė vlerėsimin rreth kėtij argumenti. "Pigmenti nuk e shton e as nuk e pakėson inteligjencėn",- thotė ai, qė asnjėherė nuk i ka besuar historitė e treguara, sepse historitė e jetuara kanė folur ndryshe. Ato kanė qenė mjaft mbresėlėnėse me biondet dhe ato vetė kanė qenė mjaft interesante. Me pak fjalė, Erjonit i ka dalė pėr mirė kjo shije pa paragjykime dhe pa kufizime.


  Brune edhe pėr Bledar Sejko


  Njė temė pėr flokėt dhe Bledar Sejko. Nė mendje tė shkon se ai do tė jetė protagonisti, pasi pėr flokėt e gjatė, krejt ndryshe nga modelet e ngurta me tė cilat ishin mėsuar sytė e shqiptarėve, ėshtė bėrė i njohur shumė vite mė parė. Por argumenti nuk ėshtė ky. Bėhet fjalė pėr ngjyrėn e flokėve, atyre tė femrave dhe preferencave tė meshkujve nė lidhjeme to. Kėtu largohemi me kilometra nga njė temė qė ka tė bėjė me tendencat e look-ut, sepse diskutimi brune apo bionde, me gjithė vjetėrsinė e tij dhe rezistencėn ndaj kohės, duket se hyn dhe nė rrafshin psikologjik. Gjithsesi mė sė pari niset nga ai pamor. Mė t'u ndalur kėtu, Bledari pa menduar shpreh impulsin e tij mė tė parė nė lidhje me kėtė preferencė. Atij i pėlqejnė brunet dhe kjo nuk ka tė bėjė me asgjė mė tepėr sesa me shijet. "Brunet mė tėrheqin",- thotė ai me pak fjalė, si pėr tė dashur qė ato tė jenė tepėr tė fuqishme dhe fort shprehėse pėr shijet e tij, tė cilat janė aq shumė tė pėrqendruara te kėto femra, sa gati pėrjashtojnė tė tjerat. "Biondet nuk mė pėlqejnė", sėrish pak fjalė qė kėrkojnė edhe mė pak argument, se ēdo justifikim njėsohet me shijen. Ndoshta nuk gjen te to njė pikė tė fortė qė sheh te brunet, "ekspresivitetin e syve", zbulon ai, qė nuk pranon asnjė lidhje tė karakterit me ngjyrėn e flokėve. Vetėm kjo tė jetė vallė? Shijet nuk pyeten.


  Redon Makashi, avokati i biondeve

  Ai ėshtė njė nga ata qė, nė lidhje me preferencat mbi brunet dhe biondet, pėrgjigja i dihet para se ta pyesėsh. E ka deklaruar prej kohėsh se pėlqen biondet dhe ende vazhdon tė jetė i njė mendjeje. Aq fanatik nė kėtė shije, sa tė gjitha mikeshat e tij i ka pasur me flokė tė verdha. Tė gjitha biondet kanė qenė plot virtyte, aq sa Redoni do tė ishte avokati mė i pėrkryer i tyre, nėse ndonjėherė do tė duhej qė tė ngrihej zėri pėr teoritė mbi disa anė tė karakterit tė femrave qė lidhen me ngjyrėn e flokėve. "Ato bien mė shumė nė sy dhe mė duken mė tėrheqėse". Kėshtu duhet t'i ketė rėnė mė shumė nė sy fillimisht dhe partnerja e tij, por kėtu ndodh ndryshimi, sepse kuptohet se lidhja e Redonit me biondet nuk ėshtė thjesht njė tėrheqje e ēastit. Po tė ekzistojnė shpirtrat binjakė pėr tė gjithė njerėzit, shpirti binjak I Redonit duhet tė ketė patjetėr flokė tė verdhė. Fjalėve qė thuhen se me kalimin e viteve biondet bėhen mė pak tė bukura, Redoni as u kushton rėndėsi. "Jetoj momentin", thotė ai dhe nuk gjen arsye tė vrasė mendjen pėr atė qė I ndodh bukurisė sė femrės me kalimin e viteve, kur koha qė jeton premton vėrtet kėnaqshėm. Redoni s'dėshiron tė mendojė tani pėr tė ardhmen, se deri atėherė ku i dihet mund tė ndryshojė dhe shijet". Pak e vėshtirė pėr t'u besuar, jo vetėm se e thotė duke qeshur, por se Redonin e njohin tė gjithė se i qėndron besnik shijeve tė tij dhe muzika qė sjell, gjithmonė e qetė dhe romantike, ėshtė njė tjetėr provė pėr kėtė. Pastaj dhe e vėshtirė tė ndodhė, se brunet e dinė tashmė qė ai pėlqen biondet dhe ndoshta as qė mundohen t'I imponohen. Por ai u ėshtė imponuar atyre: brunet natyrale janė oksigjenuar dhe janė shndėrruar nė bionde. Tė sigurta qė kėshtu janė bėrė femra ideale e Makashit.

  Po, po, po, Ēanit i pėlqejnė tė dyja


  Mė pėlqejnė brunet. Pse? Sepse mė ngjajnė me biondet. Po pse ju pėlqejnė biondet? Sepse mė ngjajnė me brunet. Ėshtė Arian Ēani. I paparė! I thotė tė gjitha duke mos thėnė asgjė. Ngjyra e flokėve tė femrave nuk sjell asnjė ndryshim nė tėrheqjet e tij pėr to, sepse shijet janė njė "zonė e lirė", ku tė vendosėsh kufij, I thonė t'i prishėsh punė vetes. Ēani nuk beson nė venitjen e bukurisė sė biondeve me kalimin e kohės dhe as nė gjithė historitė e paragjykimet qė pėrfshijnė ato. Tė qenit mė pak e mprehtė dhe mė mendjelehtė sepse je bionde, kjo ėshtė "njė klishe" pėr Arianin dhe si e tillė, e papranueshme pėr tė. "Ka brune qė tė zhveshin dhe bionde qė tė veshin",- thotė ai, pa dashur tė pranojė asnjė pikė tė vėrtetė nga ato qė thuhen e stėrthuhen. Ai nuk ėshtė njė nga ata tipa qė u binden klisheve, e siē lė tė kuptohet, nuk ėshtė as ndonjė nga ata qė do t'u bėnte naze femrave pėr ngjyrėn e flokėve. Do tė ishte vėrtet mėkat.

  Nga revista Jeta  Po ju djemte dhe vajzat e forumit kush ju terheq me shume Bjondet/djondėt apo Brunet /brunėt ???

 2. #2
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14

  Re: Meshkujt S'DUAN BIONDET

  mua me shume brunet.....

 3. #3
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Meshkujt S'DUAN BIONDET

  Mua njeriu

  por dhe biondet qe kam njof kane qene nga ato te pakte te zgjuara

 4. #4

  Re: Meshkujt S'DUAN BIONDET

  une besoj se meshkujt kane qef vajza brune me shume per te kaluar jeten me to ...por bionded jane me shume te kalosh kohe dhe te dashurosh per disa kohe....To have fun more with blondes then brunettes...Brunet jane shume te sgjuara por ka do qe jane budallica fare...lol brunnettes rule though

 5. #5
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Meshkujt S'DUAN BIONDET

  Mire se erdhe Silvi!

  Ashtu eshte, por biondet bien me shume ne sy. Do ishte mire qe te shikonim dhe foton tuaj ne profil dhe pastaj te mund dhe te gjykonim ne bazohesh ne de facto


 6. #6
  i/e rregjistruar 35% Maska e anna
  Anėtarėsimi
  Dec 2006
  Vendndodhja
  france
  Postime
  761
  Reputacioni
  13

  Re: Meshkujt S'DUAN BIONDET

  si bjondet dhe brunet njesoj jane sepse ka shume bjonde te cilat jane shume te zgjuara te cilat ja hedhin bruneve . si bjondet dhe brunet femra jane dhe nuk besoj se eshte e drejte te abuzosh me bjondet sepse cilesohen si mendjelehta. dua ti bej verejtje silvanit i cili i vlereson bjondet thjesht per kalim kohe qe duhet ta njohe mire njehere njeriun pastaj te flase sepse si ka bjonde mendjelehta ka edhe brune po ashtu . por ka edhe djem po ashtu qe fluturojne me presh kur i thone fjales sepse i besojne tallejeve te gocave . natyra ka bere gjithcka te barabarte !!!!

 7. #7
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Meshkujt S'DUAN BIONDET

  Mima, ata lart, mos jane gje eksperte femrash?

  Te gjithe kastraveca jane!

  Sa per pak humor, shikoni me kujdes ne foto se cili eshte ndryshimi mes bjondeve dhe bruneve!


  P.S. Pa ofenduar njeri!


 8. #8
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: Meshkujt S'DUAN BIONDET  sa kam qesh mor zot o Dak ...


  Piqem me mendimin e Annes ....Bjondeve i kane vene nje etikete dhe veshtire ta heqesh ate ....

 9. #9
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Meshkujt S'DUAN BIONDET

  Ore! Tani qe po e mendoj! Une nuk kam pasur kurre te bej me nje bionde!
  Ku e di une se si jane ato?????
  Kismet, nuk i dihet, jeta eshte e gjate! Kur ta provoj, do pergjigjem prap! 10. #10
  i/e rregjistruar 10% Maska e xhushi
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Postime
  47
  Reputacioni
  0

  Re: Meshkujt S'DUAN BIONDET

  Nga djemte bjondėt.Nga vajzat brunet.

 11. #11
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10
  hahahahhaha mire bejne...se nuk jane gje...jo per gje

 12. #12
  i/e rregjistruar 20% Maska e anonymus
  Anėtarėsimi
  Dec 2012
  Postime
  184
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  7
  MIMA,,,,,,,,,,,,, brunet jan shum sexi,

 13. #13
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  po ka dallon brune dhe bjonde sot ?? te gjitha fake !!!!!

  mjafton te jete natyrale ngjyra e flokeve nuk prish pune ....

 14. #14
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Thashethemet nuk kane dale kot! dhe gjithe ato barsaleta mbi bionedet!

 15. #15
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13
  Nuk u bej shume naze lol

 16. #16
  Veteliresi 35% Maska e landi i
  Anėtarėsimi
  Feb 2012
  Vendndodhja
  Nuk jam......
  Postime
  1,077
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  Thashethemet nuk kane dale kot! dhe gjithe ato barsaleta mbi bionedet!
  pak si e ngaterruar sot , tani e sheh brune, pas nje ore bjonde se don te ngacmohet, pastaj sec jane ca qe i bejne si qime kalliri misri ,hajde merre vesh !!!

 17. #17
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  n'dit sodit nuk ja vlen me dasht kon

 18. #18
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Biondet origjinale do spikaten gjithmonė, pa merak te lyhen sa te duan

 19. #19
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  13


  Pa keqkuptime

 20. #20
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Bionde e maskuar!

+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 1 nga 2 12 I funditI fundit

Tema tė ngjashme

 1. Ēka duan femrat
  Nga Enkelejda_24 nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 43
  Postimi i Fundit: 20-10-2013, 11:24 PM
 2. Si te sillemi me njerezit qe nuk na duan!
  Nga Alb-Angel nė forum Tema Shoqėrore
  Pėrgjigje: 11
  Postimi i Fundit: 10-05-2013, 01:32 PM
 3. Cfare Femrash duan Meshkujt?...
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 09-03-2012, 08:05 AM
 4. Gruaja ideale, ja si e duan meshkujt
  Nga labja nė forum Romanca
  Pėrgjigje: 4
  Postimi i Fundit: 18-02-2012, 08:54 PM
 5. Femrat duan gjithcka,meshkujt kenaqen me pak!..
  Nga erinda nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 9
  Postimi i Fundit: 18-02-2012, 02:58 PM