Receta Gatimi

Kėshilla nga seksologjia


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Faqja 5 nga 7 FillimiFillimi 1234567 I funditI fundit
Rezultatet nga 81 deri tek 100 prej 131
 1. #81
  i/e rregjistruar Maska e rizai
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  1
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  pershendetje shum web faqe e mir.. Ju pergezoj kam nje pyytje per te cilen jam i shqetesuar tej mas.. Un jam i fejuar kam pas mardhenje me te fejuaren time. Dhe kemi bere seks me shum se 3 her. por ajo qe me shqeteson eshte se nuk i besoj . sepse nuk kishte gjakderdhje pas humbjes se virgjinitetit .. ajo thoshte se kishte dhimbje por un nuk di .. sa mundet me ndodh qe nuk munet me pas gjakderdhje femra. Dhe a ndodh qe mas 1 jave te ket gjakderdhje. Jo ne fillim ju faleminderit pres pergjigjien tuaj sa ma par flm.

 2. #82
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Pergjigje nga Gjinekologe Mimoza Keta!

  Mos pasje tė gjakrrjedhjes gjatė aktit tė parė seksual. Cipa e virgjėrisė ose himeni, ėshtė njė membranė qė mbulon hyrjen nė vaginė. Ajo paraqitet nė formėn e palės e veshur me epitel skuamoz. Nė mes ka njė vrimė tė vogėl nga e cila rrjedh dhe del gjaku menstrual. Himeni ėshtė i pasur me vaza gjaku, qė nė momentin e marrėdhėnies seksuale mund tė ēahet duke dhėnė gjakrrjedhje tė lehtė. Kjo mundėsi ndodh nė rreth 40% tė rasteve.

  Shumė femra tė tjera kanė himen, me jo shumė vaza gjaku dhe nė momentin e kryerjes sė aktit seksual, kėto vaza nuk ēahen. Pėr rrjedhojė gjatė aktit seksual nuk ndodh gjakrrjedhje.

  Gjithshtu nga ana anatomike ekziston edhe njė lloj tjetėr himeni. Ai quhet himen elastik. Nė rastet e femrave qė kanė kėtė lloj himeni, marrėdhėniet seksuale kryhen pa e shkatėruar atė dhe pa dhėnė hemorragji.

  Edhe e fejuara juaj mund te beje pjesė nė njė nga klasifikimet e mėsipėrme ose tė njė kombimi tjetėr tė mundshėm. Mund t’ju them se pėrveē tė pėrbashktės, ndėrtimi dhe sjellja e himenit nė marrėdhėnien e parė seksuale ėshtė e ndryshme dhe individuale. Nisur nga ky klasifikim, ajo mund te beje pjesė nė grupin e femrave qė nuk keni gjakrrjedhje nė kontaktin e parė seksual, sepse laēeracioni apo carja e himenit nuk ka takuar nė vazė gjaku.

  Nuk duhet tė shqetėsoheni pėr ēfarė ju ka ndodhur, pasi ky rasti i juaj ėshtė i verifikuar nė afro 30% tė marrėdhėnie tė para seksuale.

 3. #83
  Gjumash!!!! Lirenti-Addicted Maska e Arjol
  Anėtarėsimi
  Nov 2008
  Postime
  2,893
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Per me shume keni dhe blogun
  Kodi:
  seksologu

 4. #84
  i/e rregjistruar Maska e ergela
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  6
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0

  pershendetje

  prsh jam 20 vjece dhe jam sh e shqetesuar per dicka.pas aktit seksual me eshte enjtur njera ane e vagines.pas disa oresh e ndjeva kete shqetesim.u ben dy dite dhe po njelloj.ju lutem me thoni cduhet te bej.. nuk kam patur probleme me pare

  faleminderit

 5. #85
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ergela Lexo postimin
  ju lutem me thoni cduhet te bej..

  faleminderit
  Te shkosh sa me pare tek mjeku..........mos e neglizho

 6. #86
  i/e rregjistruar Maska e ergela
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  6
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  ok SHUME FALMENIDERIT!

 7. #87
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ergela Lexo postimin
  ok SHUME FALMENIDERIT!
  Duhet te kuroheni sa me shpejt, pasi mund te keni pasoja per tere jeten me kete lloj infektimi! - Jane disa gjendra qe duhen kuruar per 3 muaj rresht! Drejtohuni tek nje specialist i mire!


  Mos harroni dhe te prezantohen ne forum

 8. #88
  i/e rregjistruar Maska e ergela
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  6
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  prsh jam Ergela nga tirana
  JU FALENDEROJ SH PER KESHILLAT do kisha shkuar qe sot po ishte pushim.nga se mund tme jete shkaktuar ky infektim.nga partneri apo mund te jete dhe nga une?

 9. #89
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Kjo shkaktohet nga acarimi i disa gjendrave me emrin Bartolini! Shkaku mund te jete nga me i ndryshmi! Higjena, sapuni apo dhe raportet!

 10. #90
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22

  Smile Ke nevojė tė kesh fantazma?


  Fantazmat ndihmojnė pėr tė mbajtur tė ndezur dėshirėn dhe interesin pėr seksualitetin.


  Mund tė shėrbejnė edhe pėr tė rritur eksitimin dhe mund tė ēojnė deri nė orgazėm. Janė si katalizatorė pėr seksualitetin nė tė gjitha pikėpamjet. Por jo tė gjithė i pėrdorin fantazmat nė tė njėjtėn mėnyrė. Disa femra kanė nevojė pėr fantazi erotike pėr tė ēuar eksitimin deri nė orgazėm, kurse pėr disa tė tjera mjafton eksitimi i momentit, pa pasur nevojė mė pas pėr fantazmat.

  Ēdo person ka fantazmėn e tij tė preferuar, njė si tip skene efikase pėr tė ndezur dėshirėn ose eksitimin. Por nė pėrgjithėsi jemi besnikė ndaj fantazmave tona.

  Ėndrrat erotike janė tė shpeshta, edhe pse nuk duhen ngatėrruar me fantazmat. Nė fakt kėto tė fundit janė tė vullnetshme dhe tė shfaqen edhe kur nuk i kėrkon. Me to mund tė reagojmė duke i stimuluar ose duke i frenuar.

  Eksitimi i shfrenuar i fantazmave vjen nga brenda nesh. Mjafton njė mendim. Ekzistojnė edhe mėnyra tė tjera eksitimi, nga tė cilat stimulimi vjen nga brenda: njė fjalė dashurie, njė pėrkėdhelje, njė vėshtrim... Disa femra janė mė tė ndjeshme ndaj stimujve tė jashtėm dhe disa ndaj atyre tė brendshėm, por ka edhe nga ato qė janė tė ndjeshme ndaj tė dyve. /Telegrafi/

 11. #91
  i/e rregjistruar Maska e Hansi
  Anėtarėsimi
  May 2012
  Postime
  2
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  prsh jam hansi,23 vjec.kam nje problem me koken e penisti. kam rrudhje tek lekura qe mbulon koken e penisit dhe sa po vjen dhe ngushtohet me teper lekura ,mblidhet

  faleminderit!

 12. #92
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Pershendetje dhe mire se vjen!

  Ne radhe te pare ju ftoj te prezantoheni!

  Persa i perket problemit tuaj, ju ftoj te shkoni tek nje specialist.

 13. #93
  i/e rregjistruar Maska e ergela
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  6
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  faleminderit

 14. #94
  i/e rregjistruar Maska e Hansi
  Anėtarėsimi
  May 2012
  Postime
  2
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  ok faleminderit

 15. #95
  i/e rregjistruar Maska e ergela
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  6
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  prsh jam Ergela nga tr,20 vjece.
  ju lutem mund tme thoni nese ka problem te bej analizen e klamidias nderkohe qe sapo kam filluar mjekimin per gj.B ?ndikojne medikamentet e mara tek analiza apo nuk ka problem?

  faleminderit!

 16. #96
  Postues Nderi Lirenti-Addicted Maska e TraHaNa
  Anėtarėsimi
  May 2008
  Postime
  1,532
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  14
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ergela Lexo postimin
  prsh jam Ergela nga tr,20 vjece.
  ju lutem mund tme thoni nese ka problem te bej analizen e klamidias nderkohe qe sapo kam filluar mjekimin per gj.B ?ndikojne medikamentet e mara tek analiza apo nuk ka problem?

  faleminderit!
  o motra ik ne ndonje doktor se do te te marrim me qafe e sdo na e fale zoti

 17. #97
  i/e rregjistruar Maska e ergela
  Anėtarėsimi
  Apr 2012
  Postime
  6
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  nuk besoj se ka ndonje gje per te mare ne qaf ketu.nrm qe do shkoj te mjeku po doja per merak ta dija nese mund te ndikonte ne rez e analizave,vetem kaq.
  faleminderit gjthsesi

 18. #98
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32
  Pershendetje Ergela!

  Kjo teme ne forum eshte si "ndihma e pare"/supozimi se ku/ēfare mund te jete problemi ne kete fush.
  Nese ju jeni duke ndjek nje kure nga nje gjinekolog, beni mire te vazhdoni ēfare ai ju keshillon.

  Ju lutem mos perdorni emra.

  Flm

 19. #99
  i/e rregjistruar Maska e jetta h
  Anėtarėsimi
  Sep 2012
  Postime
  1
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  pershendejta jom arjeta deshta 1 pytje a ka mundsi mem ndihmu kur kom mardhenje me burrin tim me vjen te vjell mbasi ta mbaroj edhe kam dhimbje ne vagin gjat mardhenjes seksuale qysh muj me largu dhimbjen

 20. #100
  i/e rregjistruar 35% Maska e argent
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Vendndodhja
  Greece
  Postime
  598
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga jetta h Lexo postimin
  pershendejta jom arjeta deshta 1 pytje a ka mundsi mem ndihmu kur kom mardhenje me burrin tim me vjen te vjell mbasi ta mbaroj edhe kam dhimbje ne vagin gjat mardhenjes seksuale qysh muj me largu dhimbjen
  Me mire esht te vizitosh nje Gjinekolog? Ai te jep kuren e sakte

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Kėshilla pėr zeshkanet
  Nga Erinaa nė forum Bukuri dhe Estetikė
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 23-04-2011, 05:27 PM
 2. Keshilla per me pak turp
  Nga girl08 nė forum Psikologji-Sociologji-Filozofi
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 15-01-2010, 03:48 PM
 3. Keshilla praktike
  Nga Erdi nė forum Kuzhina Shqiptare dhe e Huaj
  Pėrgjigje: 2
  Postimi i Fundit: 27-09-2009, 11:34 AM
 4. Keshilla dietore
  Nga girl08 nė forum Trupi dhe Shėndeti
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 26-04-2009, 12:34 PM
 5. 40 keshilla Islame
  Nga tetari nė forum Komuniteti musliman
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-12-2007, 01:36 PM