100 vjet INTER


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 7 prej 7
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  100 vjet INTER

  Receta Gatimi

  • Altin Latifi

  Interi ėshtė rikthyer dhe e ka festuar me njė fitore 100 vjetorin e krijimit, duke mposhtur 2-0 nė “San Siro” Rexhinėn. Pavarėsisht se nuk ishte njė skuadėr e frikshme, ajo e djeshmja e hedhur nė fushė nga Manēini tregoi shenja tė mira edhe pse shpėtoi disa herė nga portieri Hulio Cesar. Zlatan Ibrahimoviē gjeti golin qė nė minutėn e 14-tė, pas njė penallti tė dyshimtė tė akorduar nga arbitri. Nė fakt, pengimi u duk jashtė zonės, por kjo nuk i ndaloi zikaltėrit tė festonin avantazhin. Rexhina pati katėr raste tė mira, por Hulio Cesar u tregua u pakalueshėm. Nikolas Burdizo realizoi edhe golin e dytė nė minutėn e 35-tė, me njė goditje tepėr tė saktė me kokė.
  Dhurata e Milanit
  Dita e djeshme ka qenė njė festė e vėrtetė nė kampin zikaltėr. Gjithēka nisi me njė dhuratė qė Milani u bėri “kushėrinjve” me rastin e 100 vjetorit dhe qė u dha fund polemikave tė nisura dy ditė mė parė, kur Morati e quajti Interin klubin mė tė ndershėm tė Italisė dhe pėrfaqėsuesin e denjė tė qytetit. Galiani reagoi ashpėr dhe dje klubi i Interit kėrkoi falje me anė tė njė komunikate pėr shtyp. Zikaltėrve u ėshtė dhuruar njė pjatė me mbishkrimin “Bashkė pėr historinė, bashkė pėr qytetin”, me firmėn e presidentit Berluskoni. “Incidenti tashmė ėshtė i mbyllur”, deklaroi administratori Adriano Galiani.
  Festa
  Natyrisht qė ēdokujt do t’i tėrhiqte vėmendjen atmosfera e festės qė ishte krijuar nė “San Siro” pėrpara fillimit tė kėtij takimi. Stadiumi ka qenė tėrėsisht zikaltėr, me dy pankarta gjigande qė ishin vendosur nė kthesėn veriore, aty ku qėndrojnė ultrasėt. Njėra prej tyre simbolizonte flamurin italian, ndėrsa tjetra e bardhė me njė kryq nė mes, si fanela e re e Interit. Pėrpara ndeshjes, 825 fėmijė kanė sfiluar nė fushė, duke pėrfaqėsuar kėshtu tė gjithė futbollistėt qė kanė luajtur me Interin qė prej vitit 1908, yjet e djeshėm dhe tė sotėm. Festa ka qenė njė emocion i vėrtetė dhe natyrisht qė dekori i tifozėve e pati zbukuruar mė shumė. Pėrpara takimit tė djeshėm ndaj Rexhinės, lojtarėt patėn bėrė thirrje pėr triumf ndaj Liverpulit tė martėn, qė do tė ishte edhe dhurata mė e bukur pėr presidentin Morati dhe tifozėt.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: 100 vjet INTER

  Urime skuadres qe nuk fiton kurre lol shaka

 3. #3
  i/e rregjistruar 10% Maska e bleron12
  Anėtarėsimi
  Feb 2009
  Postime
  84
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  cfar thu more nuk fiton???

 4. #4
  i/e rregjistruar 20% Maska e klasial
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Postime
  120
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  ku ka skuader me te mir se interi.....INTER 4 EVER

 5. #5
  ..::мoderaтor::.. 35% Maska e kristimcs
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  MC Planet
  Postime
  585
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  12
  interi esht kot...MILAN ka lezet...

 6. #6
  i/e rregjistruar 10% Maska e besmir0212
  Anėtarėsimi
  Jun 2009
  Vendndodhja
  Kosovė
  Postime
  48
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  Inter #1

 7. #7
  i/e rregjistruar 10% Maska e djalikeq
  Anėtarėsimi
  Apr 2009
  Vendndodhja
  Koplik, Shkoder
  Postime
  97
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Inter 4-live 4-ever Inter

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. AC Milan vs FC Inter
  Nga paolo maldini nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 44
  Postimi i Fundit: 09-05-2012, 02:44 PM
 2. Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 04-02-2012, 12:49 AM
 3. Eto’o prezantohet tek Inter
  Nga Kliton nė forum Futbolli
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 28-07-2009, 09:05 PM
 4. FORZA INTER
  Nga kuklla nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 73
  Postimi i Fundit: 08-07-2009, 01:26 PM
 5. Inter, Mourinho harton listen e “zeze”
  Nga Kliton nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 03-06-2009, 05:35 PM