Poezi humoristike


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 20
 1. #1
  i/e rregjistruar 35% Maska e ingal
  Anėtarėsimi
  Jan 2007
  Vendndodhja
  Durrės
  Postime
  1,351
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  15

  Exclamation Poezi humoristike

  Receta Gatimi

  Ty po tė drejtohem, vajzė moj syzezė
  mė do a smė do, kjo ėshtė hipotezė
  Pamja jote e ėmbėl, posi teoremė
  kur te shoh pėrpara, sikur zgjidh problemė
  Ti je elegante si ekuacion
  mesi yt i hollė posi ypsilon
  Supet delikate, pika inflenksioni
  qafa si cilindėr, koka si trung koni
  hunda si segment, posi reze dritė
  veshėt simetrikė balli si orbitė
  Buzėt si elips, mjekra si kupolė
  sytė si dy vatra, vetull parabolė
  Ē’mi ke ndarė aq bukur flokėt si spirale
  oj tu thaftė dora si me simetrale
  rreze rrezatojnė syt e tu te qeta
  njėri rreze alfa, tjetri rreze beta
  pėr ty psheretimat qe dalin rethorė
  hapen vale-vale si rathe bashkqendrorė
  unė e ti njė thyes lidhur ne nje bosht
  ti numėrusi sipėr, unė emėrusi poshtė
  po s’tė bėra jetėn diell si pranvera
  ē’vite me janė taksur mi shumezofte zerua
  dashurise pėr ty mos ti shuhet vapa
  cdo fjalė qė tė thuash do ta fus ne kllapa
  dhe oh si do rritet me hapa ritmike
  sot fuqi katrore mot fuqi kubike
  bukuria jote bukuri limit
  mi shperndau mendė gjer nė infinit.
  me trete formule, me shkrive te gjallė
  si nje copėz akull ne plus njeqind shkallė
  folmė shpirti im, shpirt nė maximum
  se pa ty skam gjume as nė minimum. 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Dashuria e Pitagores

  hahaha sa e forte kjo

 3. #3
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Dashuria e Pitagores

  S'paska qen fort budalla ky Pitagora!

 4. #4
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Dashuria e Pitagores

  O sa e forte kjo

  Do ta printoj tua lexoje shoqerise kur te mblidhemi

 5. #5
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Poezi humoristike

  Martesa


  Na ishte nje vajze e bukur
  Tundej shkundej per tu dukur
  Ne dy ore nje fustan nderronte
  Hiqe vish se nuk i shkonte


  Nje here nuk gjeti rehat
  Duke pyetur te gjitha grate
  Si ja beni ju me thoni
  Kur nje burre ju e doni ??

  Ngadale vajze mos u nxito
  Eshte shpejt per ato
  Qe tani te ka shkuar mendja
  Si e urte por i paske brenda

  Jam e rritur vajze ne kohe
  Kush nga djemte nuk me do
  Per njeri sdua ta di fare
  Se jam vajze lozonjare

  Gjithe lagja me ka zili
  Se jam vajze e ne rini
  Nuk ju pyeta per te merzitur
  Se jam ne kohe e vajze e rritur

  Gjithe djemte me gjurmojne
  Nga shkoje une me survejojne
  Dhe ne enderr ju shfaqem une
  A ju prish gje, juve pune ?

  Ju gra te gjitha llafazane
  S’ju gjykova per ato fustane
  Qe mi mbani si citjane
  Dhe su shkojne hic fare

  Une ju pyeta per eksperience
  Jo per moshe dhe per tu ngec
  Ne qofte se doni ta dini
  Me mua pune fare s’kini

  Jeten time une e njoh mire
  S’kam censura jam e lire
  Se kjo kohe qe ne jetojme
  Nuk ja vlene te pergojojme

  Kur papritur nuk zgjati shume
  E vertete jo enderr ne gjume
  Vajza shpejt na u dashurua
  Nga nje djale qe u pengua

  Shpejt fejesa u mor vesh
  Shohim dhendrrin me peshqesh
  Na kishte sjell plote nje makine
  Dhe me njerez nje duzine

  Filloi kenga dhe filloi vallja
  Fjale shume kish Ggjithe mehalla
  Jo per naten qe me zhurme kaloje
  Por per vajzen , djemve u shpetoje

  Pas nje viti dhe dasma u be
  Zhurme fjale s’u degjua me
  Vajza shkoje ne fat te vet
  Jane ndodhi qe ndodhin vertet

  Prandaj fjale s’duhet leshuar
  S’duhet folur pa u menduar
  Seicili ka problemin e vet
  Per fatin e tij nuk te pyet

  Keshtu ishte dhe historia
  Me te mira dhe te keqija
  Po nje te vertete brenda e ka
  Qofte per burra dhe per gra

 6. #6
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Dashuria e Pitagores

  Eshte mbremje ,
  bufi me veshtron,
  hena me buzeqesh,
  yjet me flasin,
  rete krijojne lloj lloj figurash ,
  Ah njerez duhet te mos pi me marijuane!!!!!!!!!

 7. #7
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Dashuria e Pitagores

  Plaku i pallatit per karshi
  Me nje plake, ka rene n'dashni
  Dite e nate per te mendon
  Pa e pare dot s'duron.
  Kur del plaka ne dritare
  Plaku i shkret luan fare
  Do qe t'ia bej me sy
  Por i mbyllen qe te dy

 8. #8
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Dashuria e Pitagores

  Trotuari im ty te njoh cdo pllake
  di numrin e tyre dhe se sa je i gjate,
  eci siper teje dhe pres pa pushim:
  Kush do ndaloje sot per nje "bisedim"?
  Takat po me lodhin, peisazhi s'ndryshon:
  e kuqe, portokalli, jeshile ,
  makinat vijne e shkojn'.
  Nuk shtyhet keshtu, jeta s'ka kuptim!
  Do futem ne klub mos gjej ndonje trim !!!

 9. #9
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Poezi humoristike

  Me zgjove nga realiteti.
  Pamja jote prej "kaloresi"
  fisnikeria, shpejtesia
  me joshen tej mase.

  Prapa qelqeve te makines
  te pashe dikur
  dhe,
  Kur syte e mi u ndeshen me te tute
  ndjeva disa shkrepetima
  te cilat nuk u moren vesh nga erdhen
  nga realiteti, apo endrrat e mia.

  Ishte thirrja, uturima per aventure!
  Vetem une, ti, Red Bulli dhe ajri.

  Ate dite kuptova qellimin e jetes sime
  ishe ti.
  Dhe te premtoj, ketu,
  ne shesh te burrave
  qe do te te kem
  dhe do te me kesh
  nje dite!!!!

 10. #10
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Prej hotmailit kur ti leshova syt
  kur te pash paswordin ne fyt
  thash u mbyt kuku per mua
  shpejt windowsin e kam startuar

  ja po cel messengeri me shum deshire
  per me gjete nje vajze te mire
  kam vendosur edhe pike
  u njoftova me nje cike

  tung i thash c'ka po ban
  une jam baca shaban
  tung me tha me dashuri
  une jam dada selvi

  une e vese per dashuri
  kam deshir me i pas pese femi
  ajo me tha o babalok largohu
  se ta futa blok

  ok i tash nuk te lus
  po ta futi ni virus
  nuk eshte gajle tha per mu
  kam adres edhe ne yahoo

 11. #11
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Mendo nje cast
  Nje cast per vete
  Se je i shemtuar
  Sa ska ku vete
  Kerkoj nje premtim
  Nga ty un dua
  Ndroje suratin
  Se sben per mua

 12. #12
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Syri yt i bukur,
  Vdeksha une per ty,
  Buza jote e embel,
  Vdeksha une per ty,
  Faqet e tua si pjeshke,
  Vdeksha une per ty,
  Floket e tu si pras,
  Vdeksha une per ty,
  Ah ajo shoqja jote dje,
  Krah per krahu me ty
  Vdeksh ti ishallla.
  Vdekshi qe te dy...!!!

 13. #13
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  Kisha ngelur keq,
  Beqare e pa martuar.
  Kush me kishte ardh'
  I kisha refuzuar.

  Jo per gje
  Po kisha pretendime
  Vij nga der e madhe,
  Me nam rraca ime.

  Tani ta vazhdoj ,
  Atje ku e lash.
  Shum keq kisha ngelur,
  Sic jua thash.

  Te tere fshatit ,
  I kish hyre halli per mua.
  "Ngeli vajza ne dere,
  U rrit u be grua."

  Kushuri te panjohur
  Filluan te dalin,
  Nje te milte lopen
  Nje te milte kalin.

  Filluan te me cojne
  Ne Xhami e Kisha,
  Isha 18,
  Magji than qe kisha.

  Kur pane qe nuk nxorren
  Dot qime nga qulli.
  U hodh halla,t'me cojne
  Ne Tiran te Luli.

  S'lane njeri te shenjte
  E harixheshk pa me cuar,
  Por me ne fund u martova
  Te 60-at sa i kisha kaluar

 14. #14
  Super Forumist Lirenti-Addicted Maska e Erinaa
  Anėtarėsimi
  Jun 2010
  Postime
  6,231
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Jemi bo me gjysem truri..
  Virusi i Fcb-ukut na zuri ..
  Me brek pa brek..
  Vrap ne fc-book...
  Lam lesht harroj me honger dhe buk..
  ... ... Deri n'ore t'vona ne chat..
  Nga 1 dashnor/e ne sahat...
  Shpirt , zemer e jeta ime ..
  700 rrena e 100 premtime..
  Te nesermen po i njejti muhabet..
  Nga fillimi gjonat krejt..
  Njohje te reja e goca hot..
  Kulmi i kulmit mor i diot..
  Eshte djale e hiqet si femer ..
  U cave tu i thone shpirt e zemer..
  Tavani n'koke me rob shpie ..
  I ka ik petlla ksaj rinie..
  Jemi bo si perralla delja dhe ujku ..
  Ksaj i thone dashni Faceb-uku..

 15. #15
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Syri yt i bukur,
  Vdeksha une per ty,
  Buza jote e embel,
  Vdeksha une per ty,
  Faqet e tua si pjeshke,
  Vdeksha une per ty,
  Floket e tu si pras,
  Vdeksha une per ty,
  Ah ajo shoqja jote dje,
  Krah per krahu me ty
  Vdeksh ti ishallla.
  Vdekshi qe te dy...!!!


  Faqet e tua si pjeshke

 16. #16
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Syri yt i bukur,
  Vdeksha une per ty,
  Buza jote e embel,
  Vdeksha une per ty,
  Faqet e tua si pjeshke,
  Vdeksha une per ty,
  Floket e tu si pras,
  Vdeksha une per ty,
  Ah ajo shoqja jote dje,
  Krah per krahu me ty
  Vdeksh ti ishallla.
  Vdekshi qe te dy...!!!
  hahhaahha shum e bukur kjo

 17. #17
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17
  yesssssssssssss hahahhahaha

 18. #18
  Chicago Boss 35% Maska e Al Capone
  Anėtarėsimi
  Jan 2012
  Vendndodhja
  Jashte Shtetit
  Postime
  560
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  9
  Qenkeni talenta te gjithe!

  Shkruani ndonje tjeter se ishin vertet argetuese

 19. #19
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0
  One morning ne lendine
  Mr wolf po ndiqte miss dhine
  Run dhia like veriu
  In front of her is mr Ariu
  What's the matter miss dhi
  Mr wolf wants to **** me
  If you want ket veglen time
  Mr wolf can't touch you any qime

 20. #20
  E..S...L...I Lirenti-Addicted Maska e Auroraa
  Anėtarėsimi
  Jan 2013
  Vendndodhja
  Honoluluuu
  Postime
  3,023
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  11
  Ti moj vajze prit nje minut,
  mos kujto se jam hajdut,
  vllan e kam skafist,
  vet punoj xhepist,
  kam nje vile me tre kate,
  rreth e rrotull plot pallate,
  un kam nje limuzin,
  po skam lek ti hedh benxin,
  qafsha ty jam djale i vetem,
  ne mos besosh pyet vellan tjeter,
  o zemer,o yll i botes,
  kur te kujtoj ty,
  harroj ti hedh bare dhe lopes,
  un per ty thaj detet,
  e shembe boten bej lemsh planetet,
  un per ty shkaterroj orbiten,
  per mbi te gjitha ta thaj piten,
  un per ty bej gjithcka,
  mbi te gjitha un bera shaka.............

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Reklama humoristike #3
  Nga Erdi nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 33
  Postimi i Fundit: 11-05-2012, 01:34 PM
 2. SMS - Humoristike
  Nga Erinaa nė forum Barsaleta dhe Humor nė Vite
  Pėrgjigje: 15
  Postimi i Fundit: 20-05-2011, 01:49 PM
 3. Poezi humoristike
  Nga ReniX nė forum Eros / Pa Ēensurė
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 15-08-2009, 07:52 PM
 4. ELANKO POEZI - Poezi nga Elda Kokoneshi
  Nga EMAUS nė forum Letėrsia shqiptare dhe e huaj
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 04-06-2009, 10:33 PM
 5. Video Humoristike #2
  Nga Erdi nė forum Video-Foto Humoristike
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 29-05-2009, 11:48 PM