Receta Gatimi

Per nje paraqitje sa me te pelqyer dhe sa me te thjeshte


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 5 prej 5
 1. #1
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35

  Per nje paraqitje sa me te pelqyer dhe sa me te thjeshte

  1-Vizatoni konturin e gojes.
  Per te treguar 10 vite me pak nuk sherben kirurgu plastik.Mjafton te rregulloni konturin e buzeve. "ese goja eshte e definuar mire, rrudhat nuk duken shume dhe konturet e fytyres ngjajne me tonike" shpjegojne specialistet e make up-it. Mund te perdorni nje laps me te njejten ngjyre per buzet.

  2-Hidratoni floket.
  Te kesh fytyren e ndritshme nuk eshte vetem ceshtje lekure.Edhe floket kane rolin e tyre. Sa me te shndritshem te jene, aq me shume reflektojne drite mbi lekure. Strategjia me e mire eshte te perdorni produkte qe i ben floket te leshuar qe te shkelqejne.

  3-Zbardhoni buzeqeshjen.
  Dhembet e bukur te bardhe, vene me shume ne evidence gojen duke treguar mire gjithe formen e saj.
  Sekreti??
  Nje here ne muaj vendosni bikarbonat pluhur mbi furce ne vend te pastes se dhembeve duke i ferkuar dhembet me delikatese.

  4-Erreso buzekuqin.
  Ke fytyre te rrumbullaket dhe faqe te plota?
  Per te bere ovale nje fytyre te ngrene duhet te perdoret nje buzekuq me ngjyra te forta. Ngjyrat me ne mode jane vjola e metalizuar, bojekafi dhe e kuqja e erret.( keshillojne trukuesit)

  5-Te hiqen borsat poshte syve.
  Per ti hequr fytyres 5 vite, mjafton te eleminohen borsat poshte syve.
  Me mjete popullore mund t'i heqim duke vendosur nje dore me bizele te ngrira ne nje qese dhe me pas duke i vendosur per rreth 3 minuta mbi pjesen e interesuar.

  6-Zbardhi floket me nje ton.
  Edhe pse mund te duket e cuditshme metoda me praktike dhe efikase per te minimizuar rrudhat eshte te qartesoje me shume floket.
  "Eshte gjithnje nje ceshtje drite. Sa me e hapur te jete ngjyra e flokeve, aq me shume ndricohet lekura e fytyres qe duket me kompakte dhe pa shenja"..shpjegojne parukieret.

  7-Jepi volum buzeve.

  Per te pasur buzen ne mish duhet te vendoset nje buzekuq volumizues.
  Nese jeni ne moshe te re, fytyra do jete menjehere seksi, kurse nese keni kapercyer te 50-tat do ngjajne me te fryra dhe tregojne nje moshe shume me te re. ( Panorama)

 2. #2
  i/e rregjistruar 10% Maska e nina
  Anėtarėsimi
  Feb 2008
  Postime
  20
  Reputacioni
  0

  Re: Per nje paraqitje sa me te pelqyer dhe sa me te thjeshte

  Komplimentet e mia per kete te : bukuria estetike eshte shume me rendesi
  keshillat jane te perkryera

 3. #3
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  17

  Re: Per nje paraqitje sa me te pelqyer dhe sa me te thjeshte

  O renix sa keshilla te mira qe na ke dhene!!!!
  bravo,, po ti nga i di te gjitha keto??????

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  35

  Re: Per nje paraqitje sa me te pelqyer dhe sa me te thjeshte  kohet e fundit po merrem me shume studime jo vetem per websitet

 5. #5
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Per nje paraqitje sa me te pelqyer dhe sa me te thjeshte

  Bravo Reni, vetem se une nuk jam shume dakort me disa nga keto keshilla, ata ekspertet jane kane futur kot per disa

  Nuk e dija qe merreshe dhe me estetike

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Cilet nga keta trajner te AC Milan ju ka pelqyer me shume
  Nga ReniX nė forum Kampionate Evropian
  Pėrgjigje: 5
  Postimi i Fundit: 10-04-2012, 08:39 PM
 2. Rita Ora e pėlqyer edhe nė Belgjikė
  Nga Erinaa nė forum Thashetheme Vip
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 13-03-2012, 09:25 PM
 3. Dizajn i ri, mė i thjeshtė pėr MySpace!
  Nga vaaldr1n nė forum Social Networks - Rrjetet Sociale
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 12-08-2010, 08:57 AM
 4. Njė shtėpi e thjeshtė dhe e varfėr...
  Nga EMAUS nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 10
  Postimi i Fundit: 06-07-2009, 02:44 PM