Te dashurohesh me mesuesin/en


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 20 prej 20
 1. #1
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Te dashurohesh me mesuesin/en

  Receta Gatimi

  Si mendoni per ato/a qe dashruhen me mesuesit, apo dhe per mesuesit qe dashurohen me nxenesit?
  A mund te kete nje lidhje midis tyre nderkohe nje mesuesi i jep mesim akoma ?

  Mu kujtua nje histori e nje mikut tim 22 vjecar atehere qe u dashurua me nxenesen e tij maturante.

 2. #2
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

  me ambjentet e shkolles, raporti MESUES - NXENES duhet te jete sic e shprehin dhe vete fjalet aspak me teper, perveē librave dhe ushtrimeve nuk duhet te ushqetet ndjenje tjeter,pasi dhe shkolles duhet ndruar emrin nqs kjo ndodhe.

  kohet e fundit raporti Mesues Nxenes i ka kalur kufijte, si ne vendin tone po dhe vendet e huaja. Ka kaluar deri atje sa ka plasur skandali.

  per shokun tuaj nje Mesues 22 vjeēar me duhet teper e shpejt? mos doje te thoje ndonje mosh tjeter moshe! sepse nje mesues 22 vjeēar eshte akoma femije. dhe smund te quhet aspak nje "mesues" keshtu i bie dhe vlera fjales...

 3. #3
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

  Keshtu mendoj dhe une Reni, kujtoj kohen time ne shkolle.Kish me shume disipline dhe respekt ndaj mesuesit

 4. #4
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

  Renix ta ka fjalen per moshen e shokut tat mi! Mos e ke gabim se 22 vjec ai tipi nuk ka maru shkollen per vete!

 5. #5
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

  jo pra se kish mbraruar e per frengjisht dhe sa u fut te jepte mesim na ra brenda . ish 5 vjet me e vogel ajo.

  Megjithate pak rendesi ka se kush ma kujtoi si ide kete, puna eshte te diskutojme mbi temen jo mbi personazhin ne fjale. Mund te jete dhe nje profesor 30 vjecar te dashurohet me nxensen apo studenten, dhe e kunderta.

 6. #6
  i/e rregjistruar Maska e enxhi-korcarka
  Anėtarėsimi
  Mar 2008
  Vendndodhja
  usa conecticut
  Postime
  2
  Reputacioni
  0

  Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

  ej kukla une mendoj ce ska mundesi te dashurosh me mesusin leqe ka ndodhur ne disa rasete klm

 7. #7
  Anėtarė VIP VIP-Donator Maska e Nerti
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  FIRENZE
  Postime
  791
  Gjinia
  Femer
  Hyrjet Blog
  1
  Reputacioni
  13

  Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

  raste te tilla ndodhin shpesh,,,
  ka shume femra qe bien ne dashuri me mesuesit, dhe nje e njohura ime u martua me mesuesin e historise ne gjimnaz.
  se di per djemte qe dashurohen me mesueset, ne filma kam pare, ne realitet skam ndonje fakt...

 8. #8
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31

  Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

  ju Enxhi dini ndonje rast!

  dhe un vitet e fundit jam shkeputur nga gjimnazi, se tani mbaroj uni.n por per mesuesit kam dhe si brez qe kemi qene, kemi pas shume respekt.

 9. #9
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

  kur kom qen un ne gjimnaz ktu e para 5 vjeteve me sueset qe ishin me te reja 24- 25 vjece qe sa kishin mbaruar shkollen benim muhabet si shoke por asnjehere nuk ka ra mren, kurse ne vit te pare tek Ismail Qemali vinin kta studentat per praktik shikonin ndonjeren dhe fillonin tu e ngacmu ne klase po ndoner raste te vecanten nuk di.

 10. #10
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: Te dashurohesh me mesuesin/en


  Une ket gje e kam pare vetem ne filma ...por ndodhka dhe ne realitet "duke lexuar shkrimet me siper. "

  Per mendimin tim nuk eshte pune respekti ...bie mrena dhe nuk ke ēa ti bash ....Respekti mund te jete dhe nese

  ke raport te veēante me mesuesin apo mesuesen ...

 11. #11
  i/e rregjistruar 35% Maska e PoLiGrAfIkSi
  Anėtarėsimi
  Apr 2007
  Vendndodhja
  SOUTH BEACH MIAMI
  Postime
  852
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

  per menimin tim bijne mrena ato qe nuk shkojne shkolle me msu po me pa sa sexy eshte presori apo zysha

 12. #12
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

  Kur une isha ne gjimnaz me pelqente mesuesja e anglishtes! Alamet femre! Edhe ajo me kishte qef por ishin kohe te tjera athere! Opinioni!

  Te ishte kjo kohe e kishim bo nje duet alla Celentano!

 13. #13
  Anėtarė i Nderuar 35% Maska e kuklla
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  europe
  Postime
  2,096
  Reputacioni
  15

  Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

  Dje duke degjuar Celin Dion mu kujtua qe dhe ajo u martua me profesorin e saj. dhe me nje diference gati 30 vjecare ne moshe.

 14. #14
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX
  per shokun tuaj nje Mesues 22 vjeēar me duhet teper e shpejt? mos doje te thoje ndonje mosh tjeter moshe! sepse nje mesues 22 vjeēar eshte akoma femije. dhe smund te quhet aspak nje "mesues" keshtu i bie dhe vlera fjales...

  Reni, u me marresh te keqen

  Ska te thote mosha nese e ke mendjen ne vend. Edhe une e vogel u futa mesuese, por isha shembull.

  Kuklla, kur kam qene une ne gjimnas kishte raste plot, dhe nja dy shoqet e mia u martuan me mesuesit.
  Nuk ka qene shembull i mire, dhe as sot nuk eshte, por jane gjera qe ndodhin.
  Problemi dhe gjeja me e keqe eshte kur kap mesuesin dhe nxenesen ne flagrance , se ta mbajne te fhsehur dhe se merr vesh njeri mire do ishte.

  Le qe cfare them une, mbaj mend nje shoqen time qe ne klasen e 8 dashuroi profesorin e fiskultures.

  Nuk e di, do kisha qejf ta provoja

 15. #15
  i/e rregjistruar 10% Maska e xhushi
  Anėtarėsimi
  Jun 2008
  Postime
  47
  Reputacioni
  0

  Re: Te dashurohesh me mesuesin/en

  Ne fakt ka ndodhur qe mesuesi eshte dashuruar me nxenesen apo anasjelltas.Por kjo ndjenje nuk duhet te ekzistoje.Nuk paragjykoj askend.Thjesht ky eshte mendimi im.

 16. #16
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Ka shume raste te tilla ne fakt,(sidomos kohet e fundit)

  per raportin nxenes mesues jam absolutisht kunder,dhe anasjelltas sepse kane nje diferenc moshe te konsiderueshme,dhe jam kunder absolutisht!

  por nese behet fjale mardhenien petagog/student eshte pak me ndryshe,(gjithmone kur petagogu eshte i ri ne mosh),megjithse nuk eshte normale,prap tolerohet deri diku,

 17. #17
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  31
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga erinda Lexo postimin
  Ka shume raste te tilla ne fakt,(sidomos kohet e fundit)

  per raportin nxenes mesues jam absolutisht kunder,dhe anasjelltas sepse kane nje diferenc moshe te konsiderueshme,dhe jam kunder absolutisht!

  por nese behet fjale mardhenien petagog/student eshte pak me ndryshe,(gjithmone kur petagogu eshte i ri ne mosh),megjithse nuk eshte normale,prap tolerohet deri diku,
  na thuaj ndonje rast! - per mesues nuk kam degjuar se fundi, por per pedagog, kam degjuar se shumica jane vertet te semur nga ky fenomen!

 18. #18
  curva sud....... Autorė Maska e 3r1k0
  Anėtarėsimi
  Apr 2010
  Vendndodhja
  Tirana Albania
  Postime
  1,081
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  11
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga kuklla Lexo postimin

  Mu kujtua nje histori e nje mikut tim 22 vjecar atehere qe u dashurua me nxenesen e tij maturante.
  22 vjec mesuesi dhe 18 maturantja eshte nje distance moshe me se e pranueshme.....
  Dashuria nuk njeh moshe e profesion keshtuqe nuk ka asgje te keqe nese nje mesues dashuron nxenesen e tij.
  E keqja eshte kur mesuesi kalon ne mardhenie te tjera me nxeneset duke shfrytezuar postin

 19. #19
  Ncncncnc 55% Maska e erinda
  Anėtarėsimi
  Mar 2009
  Vendndodhja
  Atje ku isha dje...
  Postime
  5,014
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga ReniX Lexo postimin
  na thuaj ndonje rast! - per mesues nuk kam degjuar se fundi, por per pedagog, kam degjuar se shumica jane vertet te semur nga ky fenomen!
  Tani per sa i perket rasteve,mund te them se jane disa,me teper petagog-studente,ketu kam rastisur disa raste,

  madje si per dreq une kam qene ne nje rast te ngjashem,

  isha studente dhe kisha nje petagog 26 vjecar,nderkohe qe isha 22,me respektonte shume dhe nje dite te bukur me rrefeu se kishte rene ne dashuri me mua,kam mbetur e shokuar,sepse nuk linte hapsire te dyshoje,

  madje me vone u beme edhe koleg se bashku,sepse punova nje vite petagoge e jashtme aty,edhe ishte kulmi,

  nuk e gjykova asnjehere sepse ndodhe,ne momentin qe me respektonte nuk kisha se si ta gjykoja,

  di vetem qe meriton si njeri respektin maksimal,dhe nuk di cfare te them,sepse ne fillim mardhenia ime me te ishte shume e ashper

  kishim mos perputhje idesh,per sa i perket studimeve,dhe lendes qe me jepte,

  gjithsesi nuk e gjykova sepse sic e thash me respektonte,dhe sot jemi miq,pavarsisht se e kuptoi qe nuk ndjeja pervece miqesi per te!

  cfare te them,ndodhe edhe keshtu

 20. #20
  STARBOY VIP-Donator Maska e vaaldr1n
  Anėtarėsimi
  Jul 2010
  Vendndodhja
  New Mojave
  Postime
  11,524
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  25
  Reputacioni
  22
  Citim Mesazhi origjinal i postuar nga Mima Lexo postimin

  Une ket gje e kam pare vetem ne filma ...por ndodhka dhe ne realitet "duke lexuar shkrimet me siper. "

  Per mendimin tim nuk eshte pune respekti ...bie mrena dhe nuk ke ēa ti bash ....Respekti mund te jete dhe nese

  ke raport te veēante me mesuesin apo mesuesen ...
  edhe un keshtu mendoj

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Si te dashurohesh serisht me burrin tend...
  Nga erinda nė forum Life Style
  Pėrgjigje: 0
  Postimi i Fundit: 17-05-2012, 10:02 AM