Martesa zgjati vetem 30 minuta, ai grek, ajo turke dhe politika i ndau menjeher.
Festa u nderpre nga arratisja e nuses, pasi burri i kishte kujtuar babane e vete qe ja kishin vrare turqit.

STAMBOLL - Nje nga martesat me te shkrurta te historise: gjysem ore. Kjo ndodhi ne nje qytet te Turqis, te njohur per detin magjeps dhe qe dukej si nje martese qe do perfundonte me lule te bukura, por ne fakt dhe per ata qe kane marre pjese nuk kane bere ndryshe se te rrine vetem 30 minuta. Turkeja Seval Kelebik dhe greku Mihailis Kutsakiozis jane martuar vetem per pak minuta. Te dy ishin njohur 5 muaj me pare dhe ishte nje dashuri me shikimin e pare vendosen te martohen dhe kane kurorezuar endrren te shtunen e shkuar.

INCIDENTI DIPLOMATIK - Ndersa te gjithe po uronin nusen, Mihailis doli dhe u fut me nje qiri dhe tha:"Babai im eshte vrare nga turqit para luftes, dua qe te mbani nje minut heshtje ne nder te tij". Pas kesaj fundi i botes, nusja la dasmen ne lot, prinderit bene te pamunduren ta ndryshonin kete gjendje por pa rezultat.

Shenim:
Per lirenti.com 2008, ReniX - perkthim nga gazeta italiane Korrieri Mbremjes