Indi, lind femija me dy fytyra.


+ Pėrgjigju tek Diskutimi
Rezultatet nga 1 deri tek 6 prej 6
 1. #1
  Drejtuesit e Forumit Administrator Maska e EMAUS
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Postime
  3,782
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  10

  Indi, lind femija me dy fytyra.

  Receta Gatimi

  Ne Noida nje fshat Indian, 50 km larg New Delhi, ka 3 jave qe ka lindur nje vajze, dhe ka dy fytyra ,
  qe shikojne ne drejtim te ndryshem, me nje kend 90 grade.

  Vajza e vogel ka 4 sy, dy hunde, dy buze me nje koke, e me nje trup te vetem, dhe merr fryme dhe ushqehet normalisht.
  Kjo lindje ka terhequr vemendjen e shume njerezve , qe mendojne qe ky eshte misherimi i perendise elefant indeu Ganesh.
  Mjeket kane shpjeguar qe behet fjale per nje rast shume te rralle te nje bashkimi te dy kokave dhe mundesia per te eleminuar njeren nga dy fytyrat perjashtohet.
  Imazhet e Bashkangjitur Imazhet e Bashkangjitur

 2. #2
  Kung_Fu 35% Maska e daku323
  Anėtarėsimi
  May 2007
  Vendndodhja
  Tir
  Postime
  1,780
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  0

  Re: Indi, lind femija me dy fytyra.

  Sa gje e shpifur!

  Gjynof se eshte kalamo, por te tilla shakave te natyres i behet paraprite qe ne shtatzani!

 3. #3
  ♡ KaFe Pa SHeQeR ♡ Moderator Maska e Mima
  Anėtarėsimi
  Jul 2007
  Vendndodhja
  N'shpi (^_^)
  Postime
  2,568
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  16

  Re: Indi, lind femija me dy fytyra.

  Auuuuuu , vertet gjenaf ........

 4. #4
  iii pazevendesueshem! Super Mod Maska e ReniX
  Anėtarėsimi
  Nov 2006
  Vendndodhja
  Fi-IT
  Postime
  14,359
  Gjinia
  Mashkull
  Hyrjet Blog
  50
  Reputacioni
  32

  Re: Indi, lind femija me dy fytyra.

  Shume gje e keqe shume gjynaf. Mos kontrollimi i duhur dhe niveli jeteses i mjeruar sjellin keto pasoja. Un di ēfare urimi mund ti behet atij femij

 5. #5
  Anėtarė i Nderuar Anėtar Nderi Maska e Donnaa
  Anėtarėsimi
  Oct 2009
  Postime
  470
  Gjinia
  Femer
  Reputacioni
  0
  Me te vertet e kom veshtir te prnoj ekt gje si te vertet po em te vertet shum keq me vjen per foshnjen e posalindur

 6. #6
  Moderatori Forumit Moderator Maska e MAJDI
  Anėtarėsimi
  May 2009
  Vendndodhja
  Diku ketej rrotull
  Postime
  8,677
  Gjinia
  Mashkull
  Reputacioni
  24
  bobo sa gjyna do ti ngeli peng per ter jeten ...

+ Pėrgjigju tek Diskutimi

Tema tė ngjashme

 1. Fėmija lind pa kafkė dhe tru
  Nga Erinaa nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 13
  Postimi i Fundit: 29-05-2012, 11:33 PM
 2. Femija Qe Lindi Me Dy Fytyra!!
  Nga labja nė forum Ngjarje Nėpėr Botė
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 28-04-2012, 02:55 PM
 3. Foto: Lind fėmija me gjashtė kėmbė (foto)
  Nga abdullah92 nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 6
  Postimi i Fundit: 20-04-2012, 07:40 PM
 4. Kinė, lind fėmija me dy koka
  Nga labja nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 3
  Postimi i Fundit: 16-05-2011, 04:42 PM
 5. Lind fėmija me peshė 6.3 kg
  Nga MAJDI nė forum Kuriozitete
  Pėrgjigje: 1
  Postimi i Fundit: 24-04-2010, 01:55 AM